Milyen az első karateedzés?
A bemelegítést, nyújtásokat, illetve erősítő jellegű feladatokat általában mindenki együtt végzi.
A technikai gyakorlás kivitelezése klubtól is függhet. Ahol én voltam, ott külön foglalkozott valaki a kezdőkkel.
Küzdeni még valószínűleg nem kell beállnod az elején (már ha lesz küzdelem).
Jó szándékból szólok már most az elején, hogy STOP! Inkább ne! A karate csak idő, pénz és energia pocsékolás, ha a pusztakezes küzdelem érdekel, akkor bármelyik másik küzdősporttal többre mész MINDEN téren, tehát edzés, állóképesség és minden egyéb téren is.
De, ha nagyon tetszik meg érdekel és nem baj, hogy semmi pluszt nem fog adni, neked csak a mentális része a fontos, hogy emberek között vagy és addig se a gép előtt ülsz, akkor menj. Csak meg akarlak kímélni attól, hogy szarral kezdj, mint ahogy én tettem és most mindennél jobban bánom, hogy annó nem hallgattam emberekre és nem álltam át ökölvívásra.
Na, most, hogy a lelkem megnyugodott, hogy én mindent megpróbáltam, hogy megvédjelek attól, hogy kicsessz magaddal, válaszolok a kérdésre:
Valószínűleg valaki majd foglalkozik veled. Így szokás, az újoncokat odateszik valami haladóhoz, aki elmond és megmutat nekik mindent. Aggodalomra semmi ok, ez így normális. Majd az edző elmond mindent.
Utolsónak igaza van.. Hagyd a shotokant, keress valami mást.. pl boksz, birkózás, muay thai stb
Nálunk először bemelegítés, aztán a kezdőket külön rakták, csapkodtuk a levegőt, gyaku tsuki, mar geri
Az első válaszoló vagyok, az utóbbi hozzászólásokra szeretnék reagálni. Már sokadik küzdősportként/harcművészetként csináltam a karatét (judo, bjj, birkózás, boksz, japán jitsu alapokkal), de azzal nem tudok teljesen egyetérteni, hogy időpocsékolás lenne. Nekem adott új szemléletet és új ötleteket a többihez képest is, még akkor is, ha önmagában nem annyira hatékony.
Viszont ha elkezded, akkor előbb-utóbb célszerű mással is kiegészíteni (de ez egyébként bármelyik stílusra igaz).
Azt viszont aláírom, hogy önmagában bőven nem a shotokan karate a leghatékonyabb stílus.
#5
Igen, ezeket sajnos én is tapasztaltam. Túl "szögletesen" gondolkodnak.
Nem használhatatlanok a technikák, csak nagyon ritkán találni olyan mestert, aki használni is tudja őket. Szerintem nyugaton általában nem értenek a karatéhoz (de ez csak az én véleményem), a legtöbben csak az övszínekre és a marketingre mennek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!