Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szegeden van valahol utcai...

Szegeden van valahol utcai bunyó képzés? Street fight.

Figyelt kérdés
úgyhallottam h az utcai bunyó a legdurvább és a legalkalmasabb arra h az utcán megvédd magad... szeretnék tanulni valami ilyesmit...elvileg tanitják valahol
2010. aug. 2. 23:05
 1/10 A kérdező kommentje:
2010. aug. 2. 23:07
 2/10 A kérdező kommentje:
jah mellékesen body guard tanfolyamot szeretnék végezni és ez elég alkalmas lenne
2010. aug. 2. 23:09
 3/10 anonim ***** válasza:

A videón az aikidó modernizált változata van.

Szerintem ami legközelebb áll az utcai bunyóhoz,az a KFM.

Spanyol cigányok találták ki és lett világhírű.

http://www.youtube.com/watch?v=fhqgn3eoRXQ

De testőrködéshez a km-et szokták kérni.

2010. aug. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
milyen az a km?
2010. aug. 3. 00:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Izraeli kampós orrú harci stílus:).Nem reklámozom,mert utálom,de most az a menő,bereklámozott és ezt várják el abban a melóban.
2010. aug. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Az a Krav Maga amire te gondolsz. Az egy igen félelmetes önvédelmi "harcművészet". Igazából nem harcművészet, de közel áll hozzá. Olyan mozdulatok vannak benne amivel az esetleges fegyvert az ellenfél ellen fordíthatod, vagy kitörheted a karját és hasonló finomságok....én barbárságnak tartom, a harcművészetek megerőszakolása.


A Kung Fu az igazi, légies de veszedelmes mozgás sorozatok.

3 éve űzöm.

2010. aug. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Előző vagyok.

Igazából önvédelmi oktatásban az Aikidot szokták oktatni.

Gáncsolás, hárítás, lefegyverzés.


http://www.youtube.com/watch?v=HB01hhonf8Q

2010. aug. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat ;) a KM ugyan az amit linkeltem a legelején:) az nyerte el a tetszésem
2010. aug. 3. 13:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát el kell szomorítsalak, amit először linkeltél annak köze nem sok van a krav magához, mint önvédelmi rendszerhez.


Vannak harcművészetek, amiknek célja a hagyományőrzésés a filozófiai "megvilágosodás" ilyen az aikido.

Vannak küzdősportok, aminek a célja a győzelem (1v1)PL: thai box, bírkózás

és vannak önvédelmi (közelharc) rendszerek, amelynek célja az önvédelem, és a fenyegetések elhárítása. (krav, defendo)


A kravnak is sok ága van. az utcai önvédelem a négy ág közül a civilhez tartozik. Emellett van Law enforcement KM (rendvédelmi), Close Protection KM (ez a testőröknek van), és Commando KM, ami a harctéri alkalmazás.


a KM gondolkodásmódja a következő: van egy probléma (ami gyaktan előfordul), pl 3 suhanc megállít, és az egyikük késsel fenyegetve felszólít add át az értékeidet. A KM ezekre a poblémákra kínál megoldást, miközben megtanulod, hogy melyik szitu miért veszélyes, mik az előzményei, aazokat hogy érdemes elhárítani, milyen következményei vannak, stb.

2010. aug. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hányszor mondjuk már el?Amit linkeltél kérdező az az utcai,moderizált aikido nem krav.
2010. aug. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!