Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most akkor milyen íjat hogyan...

Aztökmindegy kérdése:

Most akkor milyen íjat hogyan és miből jó csinálni?

Figyelt kérdés

Tehát már hónapok óta kutakodom, különböző íjak készítése kapcsán. Egyfaíjakhoz taltam olyat, ahol Tiszafa valahol meg narancseper van feltüntetve a legjobbként. A másik pedig a tradícionális visszacsapó íjak alapanyagai. Üvegszálas lap rendelkezésemre áll, de a különböző fák esetében - amikből csak pár milliméter kell - teljesen el vagyok veszve. A zebrafa/zebránó állítólag jó, és narancsfáról is hasonlókat olvastam. Ez utóbbiban nem vagyok biztos, hogy tényleg az.

Amik nagyon lenyűgöznek azok a Kassai íjak. Ezeknél találtam 5 rétegűt, és ha nem tévedek volt 1 rétegű is. Ha valaki aki ért a fákhoz vagy netán jártas íjak készítésében annak nagyra értékelném a válaszát. Aki pedig bármi mással tud segíteni azt is örömmel fogadom.



#íj #számszeríj #íjászat #Kassai #lovasíjászat #íj készítés #egyfaíj #visszacsapó íj
2019. jún. 23. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Javaslom a bambuszt. Könnyű beszerezni, olcsó és szerintem az egyik legjobb íj alapanyag. Nem túl nehéz, kemény és jók a fizikai tulajdonságai mind húzásra, mind nyomásra (illetve torziós erők szempontjából is jó, bár ez neked kevésbé fontos)
2019. jún. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A bambuszt milyen íjak készítéséhez használod? Mármint egyfa, vagy rétegelt.
2019. jún. 24. 00:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Laminált, de szerintem ha egymás felé fordítasz két lelapolt bambuszdeszkát, akkor botíjnak is egész jó lesz.
2019. jún. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!