Egyetemisták nektek volt időtök sportolni?
Milyen szakra? Az Orvosi állítólag nagyon melós, a többiről azt hallottam lazábbak.
Attól is függ akarsz-e egyetem mellett dolgozni.
Amúgy általában az egyetemre járók szokták ilyesztgetni a fiatalabbakat, hogy milyen nehéz, viszont ez legtöbbször kamu. Én a BME-VIK-en végeztem pár éve Mérnökinformatikusként és az nagyon light-os volt. Már a gólyatáborban is azzal riogattak, hogy lehetetlen elvégezni időre, de valójában sokkal kevesebbet kellett tanulnom ott, mint gimi mellett. Én a másodévtől kezdve heti 3-4 teljes napot dolgoztam mellette és még így is volt időm sportolni, és időben befejeztem az egyetemet jeles eredménnyel, van is erre statisztika, hogy a végzés időpontjában az itt tanulók 90% már dolgozik. (A nehéz képzéssel riogató emberek a BME-n egy órára nem mentek be, végigitták az egész félévet, majd a ZH/Vizsga előtti este elkezdtek jajveszékelni a facebook csoportokban, hogy milyen nehéz az anyag, majd a ZH/Vizsga után nagymellel kiírták, hogy megbuktak és elkezdtek mémeket gyártani arról, hogy mennyire teljesíthetetlen a tárgy, és mennyire nem magyarázzák el azokon az előadásokon, amikre ők amúgy be sem mentek...)
Néhány tipp:
-Van egy ingyenesen elvégezhető kurzus a Courserán: Learning How To Learn a neve. ( [link] Nekem nagyon sokat segített abban, hogy hatékonyabban tanuljak. (Itt elég rendesen kifejtik, hogy a pihentető alvás és a sport megtérülő befektetés a tanulás során)
-Ha végképp nincs extra időd sportolni, akkor járj be biciklivel egyetemre. Ugyanannyi idő, mint BKV-val cserébe sportolsz útközben.
-Egyetemen lesz kötelező sport, persze nálunk ez csak heti 1 óra volt...
Az első hozzászóló vagyok.
Eszembe jutott még pár dolog:
Kapás Boglárka az ELTE-n tanult, mikor az olimpiai bronzát úszta. Cseh László meg a BME-n műszaki menedzserként tanult, és mellette olimpiai érmeket gyűjtögetett. (Persze nem tudom mennyire haladtak mintatanterv szerint a tanulmányaikkal.)
Esetleg a doris_delicios_dishes nevű instagram profilt is megnézheted. Aki ezt vezeti, rendszeresen hosszabb távokat fut (maraton, félmaraton, 30 km stb), amik már önmagukban is időigényesek, a felkészülésről meg nem is beszélve. Ő pont a SOTE-ra jár orvosira a profilja alapján. (nemrég találtam meg egy 14 km-es futóverseny után hashtag-ekre keresve a profilját, és eszembe jutott róla a kérdésed)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!