Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Keresztül lehet evezni Budapes...

Keresztül lehet evezni Budapesten a Dunán engedély nélkül túrakenukkal?

Figyelt kérdés
Nyárra tervezünk egy vízitúrát Budapesten keresztül és nem árt tudni előre, csak mert még nem nagyon láttam a Duna főágán a budapesti szakaszon kenusokat..
2010. jún. 9. 23:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Evezős hajóval (regatta) biztos lehet, mert azt már többször csináltuk mi is és mások is (igaz nem keresztben, hanem úgymond "hosszában".

Szerintem csak azért nem látsz kenusokat rajta, mert a pesti Duna szakasz vize nagyon hullámos a kikövezett part és a nagy hajóforgalom miatt, a hidak pedig örvényeket kavarnak. Evezős hajóval sem volt nagy élvezet ilyen vízen evezni, kenuval még rosszabb lehet.

2010. jún. 10. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, és a kenu jóval lassabb is, ezért nehezebb kitérni a hajók elől és jobban levisz a víz. Szerintem a belvárosi szakaszon ez nem szerencsés, ha meg netán borul valaki, akkor veszélyes is. Akkor már inkább kielboat-tal.
2010. jún. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

10 éve kenuzunk, szóval a borulással még versenyhajóban se lenne gond, túrakenuban meg pláne, főleg, hogy azt a 10 évet szintén a Dunát húztuk le és hát láttunk már 3-4 méteres hullámokat is.

De akkor a lényeg, hogy nem tilos és nem kell engedély. Köszi szépen a választ!


(Esztergom-Paks a túraútvonal, csak a pesti szakaszt kell valahogy kibackelni. Túrakenuval azért csak feelingesebb, mint egy kielboottal. :) )

2010. jún. 11. 02:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!