Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem tudok térdelni, hogy...

Nem tudok térdelni, hogy végezzem el az elsősegély tanfolyamot? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok, 2 éve meniszkuszos(porcleválás) sérülésem volt a jobb térdemben és az elülső térdszalagom 2/3-a kiszakadt. Megműtöttek artroszkópiás eljárással. A felépülés után még nem lehetett új szalagot beültetni, mert nem múltam el 21 éves. Most kezdtem el a jogosítványt és az elsősegély tanfolyamnál muszáj térdelnem, mert vannak olyan helyzetek amikben ezt alkalmazni kell. De a problémám az, hogy nem tudok térdelni mert nagyon fáj, illetve félek hogy a bal lábammal megtörténik ugyanez a sérülés(ugyanis nagyon kötött vagyok). Szerintetek, ha elmegyek háziorvoshoz, tud valami papírt adni, hogy nem tudok térdelni így esetleg az asztalra felrakott bábún mutatnám be a gyakorlatot? Esetleg meglehet valahogy azt csinálni, hogy elkerüljem a térdelést? Válaszokat előre is köszönöm.

2018. jan. 24. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

És egy balesetben hogy tervezel ellátni bárkit is?!


Ha nem segítesz rajta, akkor elővehetnek felelősség elmulasztása miatt.

2018. jan. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdésem. Akik rendelkeznek elsősegélynyújtó vizsgával, annak a 95% nem használná éles helyzetben a kialakult sokk miatt, vagy az végett mert elfelejtette hogyan is kell csinálni(bemagolás).
2018. jan. 24. 14:00
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

És megkaptad így az orvosi alkalmasságit? Nem lesz baj, ha sokat kell az autóban ülnöd? Nem kényelmes ám annyira, főleg a lábaknak.

Nem tudok róla, hogy a háziorvos adhatna felmentést az eü vizsga alól, mivel ha azt nem tudod megcsinálni, akkor nem vagy alkalmas a vezetésre. Hiába nem tudná éles helyzetben az emberek többsége alkalmazni, akkor is meg kell csinálni a vizsgát, ez van.

Szerintem hívd fel az illetékeseket, akik vizsgáztatni fognak és kérdezd meg tőlük, hogy létezik e erre megoldás. Ha nagyon-nagyon jófejek és engedékenyek, akkor talán neked titokban megengedik, hogy asztalra tedd a bábut, ami egy teljesen szabálytalan és életszerűtlen szimuláció, de sose lehet tudni, hátha szerencséd lesz. De ahhoz kb. egy mentős szintjén kell tudnod a mozdulatokat, hogy az asztalon pontosan meg tudd csinálni.

De inkább azt tartom valószínűnek, hogy azt fogják mondani, hogy bírd ki azt a pár percet térdelve, max. tegyél a lábad alá párnát, mert máshogy nem lesz meg a vizsga.

2018. jan. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

A vizsgáztatók (mentősök, ha jól tudom mindig) is emberek, akik ráadásul az eüben dolgoznak. Vigyél magaddal valamit, amire rá tudsz tèrdelni a tanfolyamon és a vizsgán is, attól a 2 perctől nem lesz semmi komoly bajod. Viszont meg kell tudnod csinálni, mert ha éles helyzetben ilyen vagy, ott nem gondolkozhatsz azon, hogy hagyod-e meghalni az embert, vagy letérdelsz és újraéleszted. Éles helyzetben is lehet nálad kabát/pulcsi/akármi, amit ledobhatsz a földre gyorsan ilyen helyzetben.

Elhiszem, hogy fáj, bár én sokkal jobb helyzetben voltam, mint te, de nekem sem volt kellemes ezt csinálni. Sokaknak nem az. Valószínű, hogy egy idősebb mentőtiszt sem szereti, de amikor egy ember èlete a tét, akkor nem kèrdés, hogy mit kell csinálni.

Másik ötlet: vegyél térdvédőt, olyan szivacsosat, amit pl kézilabdához használnak. Senki nem fog szólni azért, ha rajtad lesz a vizsgán, biztos nem te vagy az első ilyen.

20/L

2018. jan. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg az eüs oktatóval. Nem tudsz térdelni, műtét után és előtt vagy, ennyi! Meg fogják oldani, azért ez nem egy nagy dolog.


Hozleiter Fanny is letette a vizsgát és vezet! És még jó sokan, akik mozgássérültek és nem hogy térdelni, de menni sem tudnak!

2018. jan. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!