Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet a Wing...

Mennyi idő alatt lehet a Wing Chun-t önvédelmi szinten elsajátítani?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A közeljövőben el szeretném kezdeni a wing chun kung fu-t. Azt szeretném megkérdezni hogy kellő akaraterővel mennyi idő szükséges ahhoz hogy legalább önvédelmi szinten elsajátítsam és meg tudjam védeni magam pl utcán. Főleg tapasztalatokat várok.Köszönöm
2017. okt. 8. 14:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
23%

Levegő! Akkor most mi nálad a sparring? Az, amikor két ember összemegy, és ütik rúgják egymást? Mert ez a sport része, kell, jó kondit ad, meg a harcművészetekhez kell egy kis agresszió is. Mi ezt annak nevezzük, amit korábban leirtam. Kell, de nem ez a legfontosabb.

Harcművészetekben, ami nem sport, a szituációs gyakorlatok a fontosabbak. Gondolok itt olyanra, amikor a társ, kigondol egy támadást, aminek a védőnek le kell reagálni. Támadás, védés, befejezés. A támadó társnak nem szabad hagyni magát, de a védőnek kell mindenképp befejezni. Ez úgy működik, egy szituációt gyakorlnak addig, mig majdnem megunják. Hetekig, hónapokig. Majd a támadó, nem hagyja, hogy a védő befejezze, ekkor a védőnek más technikához kell nyúlnia. Majd igy tovább. Védés nem lehet több másodpercnél hosszabb, nem szabad időt adni a támadónak, hogy gondolkodjon és cselekdjen. Ez idő alatt kell befejezni úgy, hogy elmenjen a kedve a további támadástól. Legjobb ha valamije törik. Rendőrségi közelharcoktatás egy kicsit más, mert ott nem szabad, hogy a delikvens megsérüljön. Karateban hasonló technikák vannak, de ott a cél, sérüljön meg rendesen a támadó. Valami olyasmire gondolj, mit az aikido és aiki jitsu különbségre.


Mindezt, mint laikus mondom.

2017. okt. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

10-es! Látszik, hogy az értelmi szinted nagyon alacsonyan van. Tételezzük fel, hogy számít a kor. Akkor is 9 éve a harci stílusokkal foglalkozom. Wing Tsunt, Taekwondoot tanultam, jelenleg Boxolok, de bunyóztam Judóssal, Thai Boxolóval, Karatéssal. Te meg akkor legyél idősebb nálam, mégis te beszélsz hülyeségeket. Nos, akkor kérlek mesélj, miért is jó most neked, hogy idősebb, de setétebb vagy? :) És akkor még játszod is az agyad, hogy laikusként te értesz hozzá. :D Ezeken a korom miatti megkülönböztetéseken olyan jókat tudok nevetni, mert valamiért nektek az jó, ha pofánköpitek magatokat és szembesítitek az internetet azzal, hogy nálatok egy 18 éves jobban a témában van. Amivel amúgy nincsen semmi probléma, és értelek én téged, másba nem tudsz belekötni, mert tényeket írok le, ettől függetlenül vicces, de azért már szánalmas.


11-es! Ez egy hatalmas tévhit, amit írtál. A szituációs gyakorlatok nem adnak semmihez tapasztalatot és egyáltalán nem valóságos. Túl hamar reagálsz, tudod, hogy mi jön, áh, nem fogod elfogadni, nekem meg nincs fél órám neked elmagyarázni. A lényeg, hogy nem úgy van, ahogy gondolod, sajnálom! A szituációs gyakorlatok 1-1,5 évig kellenek, hogy a technikákat megtanulhassák a tanoncok, utána sparring ezerrel.

2017. okt. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szituációs gyakorlatoktól többféle van. Amit temondasz, az az, amikor a védő tudja, milyen támadás lesz. Én arról beszélek, amikor nem tudja. Lehet az ütés, rúgás, fogás, bármely oldalról.

Hidd el nem egyszerü, néha be is talál. Utcán sokkal könnyebb a helyzet, mert ott ha valaki beáll küzdőállásba, akkor 99%-ba lehet tudni, milyen támadás várható. Akkor van egy kis gond, ha nem küzdőállásban áll, és nem tudni, milyen kezes.

A karate és azt amit te látsz különféle youtubos versenyekről, két különböző dolog. Mig a versenyeken tilos a másikat megfogni, addig a karatenak pont ez a lényege. Meg kell fogni, amit kesztyűhöz szokott kézzel, lehetetlen.

Küzdelem. Kell, de ezt mondtam is. Jó kondit ad. Hisz egy övvizsgán a 10-20-30 ellenfél kemény dió, pláne egy 50 feletti embernek. 50 felettiek is megkapják a magukét, nem finomkodnak velük. Nekem 50 ellenfél lenne, a következő vizsgámon, de egyéb okok miatt, erre soha nem kerül sor. 20-at még talán bevállalnék. Küzdelemre nem tekintek másképp, mint egy fizikai állóképesség felmérés.

2017. okt. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Egyébként amiatt nem fogok bocsánatot kérni, mert én felvilágosodtam, lényegtelen, hogy most az ember 80, vagy 18 évesen jön rá/érti meg a dolgokat. Én ezzel foglalkoztam minden helyett, iskola helyett a harci stílusokról tanultam, a kötelező olvasmányok helyett a harci stílusok könyveit bújtam és mesterek, tapasztaltak véleményét, tapasztalatait olvastam. Minden nap tanulok újat, de az alap már megvan, amivel minden stílus mestere egyetért velem, pontosabban ugye én tanultam tőlük, de megtapasztaltam én is, hogy így vannak a dolgok. Innentől kezdve nem a Gyakori Kérdéseken lévő "MMA fan vagyok és az a legjobb" típusú emberektől fogok tanulni, meg "okosodni".


Amiatt bocsánat, hogy nem fogok nektek regényt írni. Nem látom értelmét, mert hiába írom le a tényeket, ha nem fogadjátok el. Ezt már megtanultam. Nem miattatok írok ide, hanem a kérdező miatt. Neki kell látnia, hogy a tényeket ki hangoztatja. Én nem a tévéből és nem a kisujjamból szedem az információkat. De nem fogok nektek magyarázkodni, mert, mint írtam: semmi értelme. Aki hülye, annak azért nincs értelme írni, aki meg nem az, annak meg azért, mert tudja a dolgokat.


Én már belefáradtam a vitatkozásba, pláne az interneten. Mindenkinek nagy az arca, aztán nem tudnak értelmesen beszélni, tisztelet a kivételnek. Szóval, sajnálom!


Neked, kedves 30 éve Karatézó, biztos jó kondid van és nem akarok tőled egy ütést se kapni, de ha nem gyakoroltad igazi küzdelemben magad, nem tetted magad próbára elégszer, akkor, hogy gondolod, hogy egy olyan ellen talpon fogsz maradni, aki megtanult küzdeni? Mert minden edzésen bunyózik és egy csípőmozdulatod, vállemelésed után már tudja, hogy hogy akarsz támadni és már üt is közbe? Ezt nevezzük tapasztalatnak! Az meg nem jön szituációs párosgyakorlatokból egyáltalán.


Olyan ez, mint az úszás. Ott is lépésről lépésre tanítják a dolgokat. Először a kezek mozgása, a levegővétel, aztán a lábak mozgása, de ha soha nem dobod be őket a mély vízbe, hogy most akkor ezt a 3-at illesszék egybe, akkor 10 év után sem tudnak majd úszni, hiába tudják őket külön-külön jól.


A harc is egy olyan dolog, hogy abszolút nem csak ütésből, rúgásból, könyökből, térdből, dobásból áll. Ez csak a felszín. Fejben ugyanúgy számít minden. Sőt! 60% fejben dől el, 40% a fizikai rész, amit most mondtam. És nehogy félreértsd! Az a 60% nem az, hogy te meghajolsz a mesterednek meg tudsz komoly lenni egy harci helyzetben, hanem a tapasztalat, hogy belelátsz a másikba, az pedig csak és kizárólag a küzdelemből jön. Ha meg akarsz tanulni úszni, úsznod kell, ha meg akarsz tanulni autót vezetni, autót kell vezetned, ha meg akarsz tanulni bunyózni, bunyóznod kell. Ilyen egyszerű. Fel nem fogom, hogy hogy lehet olyat kijelenteni, hogy nem a küzdelem a legfontosabb. Értelmetlen. Persze fel kell építeni az embert, a kezdőre nem lehet rögtön első edzésen kesztyűt adni és hajrá, ezért mondom, hogy 1-1,5 év párosgyakorlatok, San-Shou gyakorlatok, zsákolás, ugrókötelezés, technika tanulás és gyakorlás és ezek után mehet a sparring ezerrel. Egy 30 éve Karatézónak legrosszabb esetben 28 éve küzdelemben kéne lennie, legalább heti 2x minimum.


Ennyi a történet. Aki elfogadja, az elfogadja, aki nem, az maradhat az álomvilágában, engem nem zavar, csak ne hangoztassa, mert vannak itt ártatlan kérdezők, akikre hatással vagyunk és nem kéne nekik a hülyeséget mondani.

2017. okt. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Régen mi is azt gondoltuk, szét kell csapni egymást az edzésen, mert mi vagyunk a kökemény kyosok. Ma már azt, egy bizonyos évkor felett, már a karateval kell foglalkoznunk. Fiatalabb koromban jártam versenyre, pár éve volt az utolsó, majd ha lesz kimondottan öregfiú torna, akkor lehet leszek még. Sok éve, nemcsak versenyekre jártam, hanem a nyári balatoni éjszakában portáskodtunk különböző discoknak. Rengeteg balhéban vettünk részt. Ha visszagondolok, szerintem csap pár nagyképü gyerek lehetett olyan, aki tanult is valamit. Többségben inkább csak hőzöngők voltak. Elvétve akadt olyan éjszaka, amikor nem csattant el legalább egy pofon. Én soha nem provokáltam bunyót, mindig más talált meg. Ha a versenyzés és az utcai bunyocskák neked semmi, akkor nem tudom, hogyan tudlak meggyőzni arról, hogy az utcán csak a futásnál számit inkább a fizikai kondi. Technika annál jobban. Technikát meg csak sok gyakorlással lehet.
2017. okt. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Budapesti wing chun iskolából van valaki, vélemény róla? Ott tervezek jövőre kezdeni:)
2017. okt. 24. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!