Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van valaki aki szokott sátoroz...

Van valaki aki szokott sátorozni és ezt úgy teszi, hogy nem kocsival viszi a sátorozó felszerelést?

Figyelt kérdés
2017. szept. 28. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Van. Én csakis gyalog viszem. Mi a kérdés?
2017. szept. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogy mit viszel ha sátorozni akarsz? Nekem van sátor, pumpa, felfújható matrac, hálózsák... De nekem a sátor egy külön táska, a többi meg még egy nagy sporttáskányi és akkor még víz, kaja, szúnyogriasztó és egyebek nincsennek is. Te mit viszel meg miben?
2017. szept. 29. 06:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Hogy mit viszel ha sátorozni akarsz? Nekem van sátor, pumpa, felfújható matrac,

hálózsák... De nekem a sátor egy külön táska, a többi meg még egy nagy sporttáskányi

és akkor még víz, kaja, szúnyogriasztó és egyebek nincsennek is. Te mit viszel meg miben?


Távtól függ. A felfújható matrac nagyon nehéz, ha kijukad akkor meg használhatatlan. Pár alkalomra jó, de én a polifómot jobban szeretem, mégha keményebb is.

Polifoam, hálózsák, kispárna( vagy egy pólóba beleraksz néhány összehajtott ruhát és akkor nem foglal klön hejet.)

egy 4 fős sátor 3-5 kg között szokott lenni, ebben 2 ember simán elfér. Hátizsákot sátorban érdemes tárolni estére, a sátrak előtt szokozz lenni kis kiszögellése, oda bakancsot lehet tenni hogy ne ázzon el, ha esik.

Vízpartnál jó a szúnyogriasztó, de tapaztalatom szerint nem sokat segít.


Szemetes zsákot szoktam vinni, a szemebet, étel maradékokat, edényeket légmentesen le szoktam zárni több zsákba, hogy az állatokat ne ingereljem feleslegesen és ők se zaklassanak este.


Sátrat szét lehet dobni több hátizsákba, ha nem akarja egy ember cipelni végig.


Egy túrazsákra elfér a hátuljára kötve egy sátor, a tetejére a polifóm, ha hosszú a túra akko érdemes kényelmes cipót is vinni bakancs mellé. A bakancsot is fel lehet kötni a túrazsákra.

Tömegközlekedésen nehézkes a felszereléssel mozogni, de nyílt terepen ez jó módszer. sátrat ide lentre és akkor nem billeg a hátadon: [link]


Ezenkívül készpénz, zsebkéndő/wc papír, zseblámpa, egy kés amit nem sajnálsz(háncsolásra, étkezéshez, konzervet bontani). Ruházat az évszaknak megfelelően, több pólóval és zoknival mint hétköznap.

Én szoktam vinni öngyújtót vagy gyufát hátha találok kijelölt tűzrakó helyet.


Lesátorozásnál érdemes vízszintes helyet keresni kevés göcsörttel és alacsony fűvel. Ha felfújható ágyat viszel, akkor a göcsörtöt nem számít. Ha nem szoktál gyakran sátrazni akkor szánj a letáborozásra legalább egy órát még világosban.

A sátrat érdemes összerakni még otthon próbaképpen, hogy hogy működik, és szokja a kezed, és ha valami hiányzik, akkor azt szerezni kell.

Közeleg az ősz, jó eséllyek lehet eső vagy nagy szél. Ilyenkor érdemes lecövekelni a sátrat rendesen, ha van asátorhoz feszítőzsinór, akkor azzal is lecövekelni, vagy fához kötni.

Reggelre, ha süt a nap, akkor a meleg és a ára fog ébreszteni, érdemes árnyékba tenni, ha ez zavar.

Ha dupla réteges sátrad van(eső ellen), akkor ott nagyon figyelni kell, hogy úgy legyen kifeszítve a két réteg, hogy ne érjenek egymáshoz, mert úgy könnyebben beázik.


Felállított sátorra lehet kitenni ruhát száradni, de törölközőt ne felejtsük kint ha esőre áll az idő, mert megázik+lenyomja a felső réteget és a sátor is beázik :)



Ha először mentek/mész sátrazni akkor kempinget érdemes megcélozni. Ha van túravezető, akkor


Nekem 65 literes túrazsákom van, az aljára egy 3.8kg-os 4 fős sátrat, tetejére polifómot, bele meg 2 napra elég ételt szoktam vinni. A hálózsákot érdemes külön szemeteszsákba csomagolni és a túrazsákba tenni, ha véletlen vizes helyre tévedünk, azért az alvással ne legyen gond.

Éredemes naponta vagy ha lehet inkább naponta többször állandó forráshoz menni, hogy ne kelljen több napi vizet magunkkal cipeni Ez lehet kocsma vagy vegyesbolt is.

Jó nagy méretű esőköpenyt nehéz beszerezni, de érdemes. Én eddig csak vékony egyszrerhasználatosat láttam ami elég nagy méretű volt hogy letakarjon egy tórást és a zsákját is.


Elég sok dolgot leírtam, lehet egy része nem is lesz fontos.


Ha van még kérdésed, írd meg milyen távra milyen időtartamra és milyen helyre mész(kb. vízparti, hegyvidék, dombság, alföld...) meg hogy mekkora csoporttban.

2017. szept. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát már sátoroztam kocsival "luxusban". 5 táska cucc, mellé 2 szatyorba a hálózsák meg ilyesmi, meg 20 liter víz mosdani, mosogatni, meg ilyenek. De ez gyalog nem megoldható. Nekem ilyen nagy túrazsákom nincs. Nem tudtam bele fér e minden vagy hogy tudok arra rápakolni minden kelléket. Én miskolcon lakok. Itt nem tudom hol lehet sátorozni mert a bükkben nem lehet, meg túratársat se igazán találok aki szívesen sátorozna. Szinte egyedül érzem magam. :/
2017. szept. 29. 13:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Bár már nagyon rég jártam a Bükkben, kék túra útvonalon egészen biztos, hogy van olyan hely ahol lehet sátrazni, sőt van ahol szabad is :)

Térképen pad piktogrammal jelölik a pikenőhelyeket, ezeknél általában lehet sátrat verni is. Fokozottan védett területen csak engedéllyel lehet, az meg piros a térképen is.


Víz ősztől tavaszig szokott lenni a forrásokban/patakokban ezért mondtam, hogy elég egy másfélliteres palack. A pihenők forrásoktól nem messze szoktak lenni, szóval ott lehet cicamosdani, fogatmosni meg ilyenek.

Hosszabb túrán azért érdemes néha kempingben megszállni, ahol lehet fürödni, mosni, szárítkozni, telefont tölteni.


2 napos túrára simán el lehet menni egy nagyobb iskolatáskával, nem kell sokat pakolni bele, poilfóm sátor kívülre kerül, nem foglal helyet. Hálózsák elfoglalja több mint a felét, de még így is jut helye 1 napi konzervnek, meg pár összenyomot zsömlének :)

Pólóval nem érdemes spórolni. Ha leizzadtál le kell cserélni, ha nem akarsz megfázni.


"Nem tudtam bele fér e minden vagy hogy tudok arra rápakolni minden

kelléket."

Szerintem ne parázz. Ha egy éjszakára mész akkor csak váltó póló meg zokni kell, a többi ruha rajtad van, a többi cucc meg elfér.

Van egy általános szabály. Mindegy mekkora táskád van, az meg fog telni. Szóval örülj, hogy kevesebb felesleges dolgot viszel.

2017. szept. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Van olyan csoport a facen vagy valahol ahol lehet túratársat keresni meg érdeklődni a túra dolgokról? Kerestem de csak egy nyugdíjas klubbot találtam.
2017. szept. 30. 06:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Biztosan van. Nem tudom. Nemzeti parkok is szoktak szervezni túrákat.
2017. okt. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!