Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen íjat válasszak?

I.B.T. kérdése:

Milyen íjat válasszak?

Figyelt kérdés

180 cm, 23 éves férfi vagyok. Nem vagyok kifejezetten gyúrós alkat de szerintem ki tudnék húzni egy 40 fontos íjat is.

20.000 és 35.000 forint közötti összegre gondoltam.

Még nem íjászkodtam csak utána olvastam a dolgoknak.

Egy komolyabb "felépítésű" íjat szeretnék venni mert érdekelnek a versenyek lehet , hogy kipróbálnám magam a későbbiekben, tehát nem gyakorló, kezdő íjat akarok.

Milyen ajánlotok? Amiket kinéztem magamnak:

- Laskány szkíta.

- Molnár magyar íj I.

- Kassai hiúz II.


Jótállást gondolom kapok. Mire terjed ki? Kicserélik vagy nekem kell megvennem az adott alkatrészt és ingyen kicserélik nekem?


Aki jobban ért hozzá: sok mindent olvastam a műgyantáról. Eléggé el van terjedve de mennyire tartósak az ezzel a technikával kialakított íjak?


Köszönöm!



2017. aug. 27. 08:14
 1/2 anonim válasza:
A műgyanta íjak, akár 6 évet is kibír. Szerintem kezdőnek én valami másik íjat ajánlanák. Például Keszthelyen a Huntingbt. egy csomó íjat ad el. Kassaival, és a Molnár íjjal szerintem egy kicsit várj. Ha tetszik az íjászkodás, és komolyan akorod csinálni, akkor a késöbbiekben szerintem majd vehetsz Kassait vagy Molnárt, de még várj vele. Én személy szerint egy Tóth Zoltán féle Emese, műgyanta íjjal kezdtem, és úgy egy évre cseréltem le egy Tarvei íjra
2017. okt. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ja, és a szóismétlésér bocsánat. Nem tudom megszokni az okostelefonon írást
2017. okt. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!