Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha képtelen...

Mit tegyek, ha képtelen vagyok dönteni?

Figyelt kérdés

Szeptembertől MINDENFÉLEKÉPP sportolni szeretnék valamit, de egyszerűen képtelen vagyok dűlőre jutni a sportokkal...

Eddig már felkerült az étlapra mindenféle vegyes mozgás: küzdősporttól kezdve jógán keresztül egészen a labdajátékokig...

De ugye, teszem azt, egy thai box meg egy jóga merőben különbözik egymástól, az egyik megnyugtat, és lerelaxál, a másik felpörget, és van benne némi erőszak is.

Én mégis mindkettő felé hajlok, mert a szorongás, az idegeskedés és a sulis stressz miatt szükségem lenne a heti legalább három relaxációra, valamint szívesen nyújtanám meg az izmaimat egy kicsikét, gyógyítgatnám a testemet. Nem utolsó sorban megismerkednék a jóga filozófiai és kultúrai vonatkozásaival is, ami ugyancsak nagyon vonz engem.

Ugyanakkor ott van a mérleg másik nyelvén a küzdősportok iránti rajongásom, ami már nagyon régóta hajt engem, hogy elkezdjem valamelyiket. Ugyanis néha az az érzésem, hogy nem bírok egy helyben üldögélni, pattognék és levezetném a fölösleges energiáimat, úgy, hogy közben meg sem állok.

A labdajátékokat (tollas, tenisz, röplabda) is ugyan ezért csinálnám, mert valahányszor játszom őket, tele leszek lelkesedéssel.

Még azokat az idióta netes teszteket is kipróbáltam már, amik elvileg a testi adottságaid és a jelenlegi állóképességed, valamint lelkesedésed alapján statisztikailag kiszámolja, melyik sportág való neked a leginkább, de még ezek sem adtak halvány útmutatást sem...

Ilyenkor mégis hogy érdemes döntenem? Próbaórákra is jártam már a legtöbb választott sportból, de még így is bizonytalan maradtam... :/


2017. aug. 21. 12:35
 1/2 anonim válasza:
Hogy adjak egy ötletet, én kézilabdázni járok, de csak te tudhatod melyik az a sport,amelyikben nagyon jó vagy, de persze olyan sportra is járhatsz,amiben nem vagy olyan szuper,de mégis imádsz.Esetleg nem is kell döntened közülük, egy héten egyszer jógára egyszer pedig valami harműveszetre,de akár azt is megcsinálhatod, hogy az egyik héten erre,a másikon arra mész.Ez a te döntésed.Mégvalami: Fiú/Lány?
2017. aug. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Lány vagyok. :)

Az a baj, hogy korlátozottak az anyagi lehetőségeim, így csak egyetlen sport jöhet számításba. :)

2017. aug. 21. 13:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!