Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hány éves kortól járathatom...

Hány éves kortól járathatom shaolin kung-fura a kisfiamat? Mennyibe kerül kb. és milyen tárgyi feltételei vannak? (Ruha, stb. )

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik ez a sportág, és illene is a kisfiamhoz, aki hihetetlenül energikus, erős, de hajlékony legényke. Önfegyelemre azonban hatalmas szüksége lenne, és ebben is segíthetne neki a kung-fu.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. máj. 19. 12:13
1 2
 1/13 anonim válasza:
48%
szerintem már akkor mehet a legényke, amikor járni tud. a kínai szerzetesek se várnak tovább. mélyvízbe a gyerekkel. barátnőm tesója 4 éves, megáll a lábán már, értelmes, neki is elkéne, mert sok az energiája :P
2010. máj. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mindkét fiam űzi ezt a "sportot" Heti két alkalommal járnak már harmadik éve. Havonta 4000 Ft/fő a díj. Nagyobbik 165 cm magas, neki 8000 Ft volt a ruha, a kisebbik 140 cm és 6000 volt a ruha. Az árak azonban nagy mértékben függnek attól, hogy melyik településen van az edzés, ki az edző stb. stb. Én csak azt tudtam leírni, hogy nekem mennyibe kerül.
2010. máj. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A második válaszolótól kérdezem, hogy az ő fiai hány évesen kezdték el?


Az én kicsim még csak két éves, gondolom, még nem maradt le semmiről. :) És biztosan kell, hogy már valamilyen szinten testileg-lelkileg érett legyen a lurkó, mire odamegy...


Mekkora a legkisebb csoport? Vannak ovisok?

2010. máj. 21. 22:39
 4/13 anonim válasza:
á, a kettő még korai. szerintem menj el egy ilyen helyre, és kérdezd meg, amit tudni akarsz, az a legtisztább, mert itt senki nem fog pontos választ adni
2010. máj. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Csak azért gondoltam, hogy megkérdezem, mert más is lehetett már hasonló cipőben, mint én, és lehet, hogy már utánajárt... :)


Vagy olvashatja olyan valaki is, aki aktívan kung-fuzik, és ő is megkérdezheti... :)


Próbálkozom. Aztán pár év múlva úgyis megkérdezem személyesen is.

2010. máj. 22. 17:23
 6/13 anonim ***** válasza:

Második vagyok !

A kisebbik gyerek 7 éves volt amikor először ment. Nálunk igazából nincsenek korcsoportok, mert kb. egyszerre kezdte az összes gyerek. Az én fiam volt a legkisebb , a legnagyobb kb. 15-16 éves volt akkor . Két évesen szerintem is korai elkezdeni, mert fegyelmet és figyelmet igényel, amire egy két éves gyerek nem nagyon képes. A kicsi most közel 10 évesen kezdi csak komolyan venni.

Szerintem hadd játsszon még az a gyerek, és egy pár év múlva ráér komoly dolgokkal foglalkozni. :)

2010. máj. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Én sem gondoltam, hogy most azonnal viszem kung-fura, de azt sem szeretném, hogy későn kezdje el.

2010. máj. 25. 20:56
 8/13 anonim válasza:
6-7 éves kortól már érdemes elkezdeni(vannak akik korábban kezdik)
2014. júl. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én vagyok a kérdezô. Eltelt 4 év, és azóta már járunk! :)

Ajánlom mindenkinek, a fiam imádja, nem drága sport, viszont nagyon jó hatással van rá. :)

(Személyes megjegyzés: 4 évesen szerintem még korai. A mi 4 éveseink végigbohóckodják az edzést. Rendesen haladni a 6 éven felüliekkel lehet.)

2014. júl. 13. 08:17
 10/13 anonim válasza:
Melyik egyesületbe jár a srác? :D
2014. júl. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!