Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudnátok ajánlani valamilyen...

Tudnátok ajánlani valamilyen küzdősportot teljesen kezdőknek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy eddig semmit sem sportoltam és nem is vagyok túl fitt, de változtatni szeretnék a dolgon és ezzel együtt nem is lenne rossz, ha önvédelmet is tanulnék. Ezért gondoltam egy küzdősportra. Szóval szerintetek mit lenne érdemes tanulnom?

19/l



2017. máj. 24. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Lefogják szólni, de javaslom a japán ju jitsut.
2017. máj. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ami neked tetszik.
2017. máj. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Ha hatékony önvédelemre vágysz, akkor szerezz be egy sokkolót, egy viperát, vagy egy rugós kést, de mivel ezen eszközök magadnál tartását a törvény tiltja, ezért a legjobban akkor jársz, ha megtanulsz nagy sebességgel sprintelni. Ha viszont egy adott szabályrendszer mentén, egy adott stílus szerint szeretnél megtanulni küzdeni és még "fittségre" is szeretnél szert tenni, akkor egy olyan harcművészetet/küzdősportot válassz, ami biztosítja ezek lehetőségét.


Ajánlom a figyelmedbe a következőket: box, thai box, savate, birkózás, judo, BJJ. E stílusok tréningjeinek 99%-a felruház téged valódi harci skillekkel, fejleszti állóképességedet és megedzi izomzatodat.


Nagyon sok lány azért nem mer belevágni egy küzdőportba, mert lány. Te ne félj! Az én ökölvívó egyesületem kezdőcsoportjának negyede legalább leányzó, de speciel van két női birkózó ismerősöm is. A küzdősportok esetében nem számít a nemed, csak a célod, a motivációd és a kitartásod!


Kerüld el azokat a kamu-harcművészeteket, amik azzal a hazugsággal promózzák magukat, hogy pár hónap alatt kiképeznek téged a 100%-os utcai önvédelemre. Ilyen harcművészetnek csúfolt parasztvakítás a wing tsun kung-fu, a krav maga, a ninjutsu és társai. Ezek a rendszerek saját hazájukban, saját autentikus kulturális közegükben talán érnek valamit, de itt Magyarországon ezek csak agymosó, pénzlehúzó átverések. Reális utcai önvédelmet te nem fogsz melegre fűtött tornatermekben formagyakorlatozással és levegőhajlítással, sparring nélkül elsajátítani. Óvakodj ezektől a marketing-harcművészetektől és válassz egyet a fennemlített, igazi küzdelmi értékeket nyújtó stílusok közül!


#CHRILLEX

2017. máj. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Kedves CHRILLEX!


Ha valamit nem értesz, nem kell rögtön leszólni. A Wing Tsun kifejezetten utcai önvédelemre készít fel. Nem tudom, hogy ki mondta neked, hogy könnyű megtanulni, mert nem az. Meg is értelek, ha valaki pár hónap alatt akarja megtanulni, akkor még szép, hogy nem megy, akkor még én is "parasztvakításnak" hívnám. Nagyon bonyolult harcművészet, rendkívül összetett, alapvető fizikára és biológiára, na meg egy kis logikára épül, semmi többre. Valószínű, hogy te sajnnos még találkoztál igazi Wing Tsunossal. Ne azokkal foglalkozz, akik pár hónap alatt megveszik maguknak a rangot, azokat mi is kiröhögjük. Azok ellen állj ki, akiknek a háta mögött 4-5 év tapasztalat van. Elkezdhetném neked általános iskolás fizikával megmagyarázni, hogy miért jó, de nem fogom, feleslegesen érzem, úgysem érdekelne.

2017. máj. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%

Én nem mondtam, hogy könnyű megtanulni! Én azt mondtam, hogy be sem érdemes iratkozni, hiszen semmilyen értéket nem viszel haza a tréningről, se harci, se kulturális értelemben, csak feleslegesen hagysz ott súlyos forint ezreket és még hamis önbizalmat is szerzel.


Ismerem a wing tsun dajka meséit, köszönöm! Ismerem a kamu legendáit, amik a hamis mítoszteremtéshez szükségesek. Ismerem a hamis történelmi tényeiket, amiket azért kamuznak, hogy még jobban működjön szemérmetlen marketingük. Ismerem a pénzéhes "mesterek" óvodás dumáit, amikor fizikára, meg biológiára hivatkoznak és ezzel akarják alátámasztani az egész PARASZTVAKÍTÓ stílusok álságos és tolvaj struktúráját.


Szerencsére találkoztam már 4-5 éve wing tsunozó egyénnel! Szerencsére már sikerült egyszer rábírnom sparringre egy kettes mesterfokozatú si-hinget is. A véleményem nem változott ezek események után sem a wing tsun köpedelem rendszeréről. Immáron tizenegyedik éve foglalkozom ökölvívással, így azt gondolom én is fel tudom mérni szakmai szempontból, hogy melyik stílus kínál reális küzdelmi kompetenciát és melyik csak valótlan propagandát.


Ajánlom figyelmedbe kommentemet. Hosszú, de fontos a számodra is:

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek_..


#CHRILLEX

2017. máj. 28. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!