Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen táncot válasszak, ha...

Milyen táncot válasszak, ha később színházi táncos szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Az a lényeg, hogy 6 évig balettoztam, 8 évig rock and rollra jártam (versenyekre is), de azóta eltelt 3 év és nem járok sehova. Rájöttem, hogy szívesen lennék táncos színházban, mert vonz a színpad, a szereplés, de énekhangom nincs. Ismerőseim szerint meglátszik a mozgásomon, hogy régebben rengeteget sportoltam. Ki szeretném próbálni magam, hogy mennyit változtam mozgásilag, és tanácso(ka)t szeretnék kérni tőletek, hogy milyen táncra kellene járnom, hogy elérhessem a célom.

2017. máj. 22. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
bocs ha hülyeséget irok, nem értek ehhez csak a kérdés alapján felötlött bennem hogy ahhoz nem maga a szinészet amit csinálnod kéne?
2017. máj. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Színészkedni nem tudok, de táncolni szeretek, ezért jutott eszembe, hogy azt szívesen csinálnám. Magát a színészkedést már az elején kizártam.


A kérdésből lemaradt: 15/L

2017. máj. 23. 06:04
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem mindenképp jazzt

Ahhoz, hogy színházi táncos lehess a legtöbb esetben diploma kell és azt pedig Magyarországon csak a Táncművészetin lehet szerezni. Én idén felvételiztem táncos és próbavezető szakra, színházi táncos szakirányra. A balett és a jazz volt felvételi követelmény. Szerintem ezekre gyúrj rá.

2017. máj. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

(előző vagyok valamit kihagytam)

Az lényeges, hogy a jazz és a jazz-balett nem ugyanaz! Én ezen buktam el, hiába tanulok kb 8 éve jazz-balettot, nem számított a felvételin, úgyhogy szerintem artjazzt vagy amerikai jazzt tanulj és ha lehet egy komolyabb tanárnál.

A színészetes felvetésre még annyit reagálnék, hogy valamilyen szinten kell tudni énekelni és színészkedni is, de szerintem inkább az a lényeges, hogy hogy adod el magad.

2017. máj. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot:) keresek a közelben egy jó jazztanárt. Valamilyen kapcsolatban vagyok a színészettel, minden évben többször is szereplek a suliban, de az énekhang meg én... szóval nem állunk túl jó kapcsolatban:( az feltétlenül szükséges, ha ezt a pályát választom?
2017. máj. 23. 18:14
 6/7 anonim ***** válasza:
A felvételin a második fordulóban egy énekes-táncos produkciót kell előadni, tehát egyszerre kell énekelni és táncolni. Ehhez azért kell egy viszonylag jó hang. Ha az nincs, de nagy tehetség vagy táncban akkor azért gondolom nem utasítanak el.
2017. máj. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A táncnak ezzel az ágával nem vagyok teljesen képben, de a több helyen is OKJ-s "Színházi táncos" képzés az nem pont erre való? Több helyen is van:

BailArt, Madách Musical, Weryus stúdió, Budapest Táncművészeti Stúdió, Komplex Dance Stúdió, és még egy tucat van itt:

[link]

2017. máj. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!