Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mikor a legjobb futni?

Mikor a legjobb futni?

Figyelt kérdés
A kérdés maga abból fakad, hogy elkezdtem fogyókúrázni, de sportolni nem tudok mit. Semmit nem èlvezek, úgy meg nincs értelme semminek. Futni, kocogni szeretek, viszont mivel iskolába járok eléggé sűrű minden napom. Délután muszáj tanulnom, nem is keveset, estére meg minden energiám elfogy és bezuhanok az ágyba. Arra gondoltam, ha hajnal 3-4 fele felkelek, elmegyek 1 órát kocogni, majd reggel zuhanyzás után megyek iskolába, akkor meg lenne oldva. Ez viszont azért nem hangzik túl jól, mert este 6-7-ig tanulok, utána 10 körül tudok csak elaludni, 5-6 óra alvás meg rettentő egészségtelen. Valaki valami tipp? Ti hogy oldanátok meg?
2017. máj. 1. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj biciklivel iskolába. Előbb kelsz, de ez egy kiváló edzés.
2017. máj. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem menj hétvégén futni, meg hétköznap válassz ki hozzá még két napot, szóval így heti 4 edzés meg is van, annál több nem is kell. Azt a napot válaszd hétközben, amikor nincs olyan sok órád az iskolában, vagy nem kell olyan sokat tanulni. Akkor akár iskola után közvetlenül is mehetsz, utána meg majd még tanulsz.
2017. máj. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 paper_chaser ***** válasza:

Elég 2x-3x. Mondjuk péntek délután fél óra meg vasárnap reggel fél óra. Kezdetnek amúgy sem fog szerintem olyan sok menni. Ha nagy a túlsúlyod, akkor lehet jobb, ha tempós sétával kezdesz.

És ha futsz akkor úgy érdemes, hogy a távot növeled fokozatosan, aztán ezzel párhuzamosan fogsz gyorsulni.

Ha már 5-6 kilométert futsz majd 30 perc alatt, akkor az kb. elég lesz, ha nincsenek nagyratörő vágyaid a futással kapcsolatban.

2017. máj. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!