Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha a nyugalmi pulzusom 90...

Ha a nyugalmi pulzusom 90 korul van, akkor a 132-es pulzus jo lesz zsiregeto pulzushoz?

Figyelt kérdés

A gyaloglashoz mar hozza edzodtem mivel egy hegyen lakom igy sokat setalok napi szinten. Ezert ami nekem kenyelmes a futopadon az a 132-138 pulzus.

30 eves vagyok es a 65% igy nekem 123 pulzus.

A 132 akkor mar nem is zsiregeto tartomany?


2017. febr. 8. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs zsírégető meg nem zsírégető tartomány... ez a buta gyerekek fejében kavargó félinformációk eredménye...

Aerob meg anaerob tartomány van...

Aerob, ha az izomzatod megfelelő mennyiségű oxigént és tápanyagokat fel tudja venni a vérből, így nem emészti fel a saját raktárait... magyarul akár órákig tudod csinálni az adott mozgásformát.


Anaerob meg ha nem kap elég oxigént és tápanyagokat, így kénytelen a saját raktárait használni, magyarul gyorsan kifárad... pl súlyzós edzés, vagy gyors futás...


Az anabolikus és katabolikus folyamatok pedig állandóak a szervezetben, egyiket sem kell "beindítani" nincs olyan pulzus tartomány, ahol bármelyik leállna... majd ha meghalsz akkor az építő folyamatok leállnak a lebontók még akkor is jódarabig üzemelni fognak :D

2017. febr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
90-es nyugalmi pulzus nagyon sok. 60-80 közt lenne normális. Vagy nagyon kimerült vagy, vagy az általános kondícióddal valami nem OK.
2017. febr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az aerob tartomány csúcsát érdemes becélozni, mivel az az a mozgás amit szinte akármeddig tudsz csinálni, és közben, ha időd engedi marha sok kcalt elégethetsz...

Nem kell ehhez matekozgatni... ez az a pont, ahol lihegés nélkül tudsz épphogy beszélni...

De ha lihegsz sem nagy tragédia...

2017. febr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni a max. pulzusszámod is. Egyetértek az elsővel, az elégetett kalória az, ami számít. Hogy egy órát gyalogolsz, vagy fél órát futsz, kalória szmpontból mindegy. Más szempontból persze nem. A pulzusszámlálás jó játék, de ha nem akarod véresen komolyan venni nincs rá szükség. Az általános jótanács szerint olyan intenzitással kell edzeni, hogy közben még éppen tudj beszélgetni. Ha már úgy kapkodod a levegőt, hogy 2-3 szó után meg kell állnod, az már túl intenzív. Persze ez csak egy általános tanács, sokféle edzés van.
2017. febr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!