Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Üdv! Írnátok egy kicsit az...

Üdv! Írnátok egy kicsit az utcai önvédelemről? Vagy esetleg vannak még hatásos önvédelmi/küzdő sportok?

Figyelt kérdés

13/L vagyok. Lassan abba a korba kerülök (belegondolva már benne vagyok),amikor nem árt egy kis "segítség".

Nem tervezek egy esti éjszakán meghalni/súlyos sérüléseket szerezni/azt,hogy megerőszakoljanak.


Emmellet persze az is jó lenne,ha sportolnék,gyakorolnék a sikerélményekért is csinálnám :)


Elvárásaim:

- Viszonylag könnyen megtanulható legyen.

- Hatásos önvédelmre taníson


Köszi :)

Ha még kihagytam valamit,szóljatok!



#küzdősport #önvédelm #hatásos önvédelm #utcai önvédelm
2016. okt. 18. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Helló . Tartalékba vegyél paprikasprét zsebbe , kutya és primitív részeg arcok ellen tökéletes .
2016. okt. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Alapvetően mindegy milyen küzdősportot kezdesz el. A viszonylag könnyen megtanulhatóak esetében úgyis sportági keretek között fogod megtanulni ott pedig nem az utcai harcra készítenek fel, viszont mindegyiknek vannak olyan elemei/fogásai amiket egy necces szituációban alkalmazhatsz.

Ilyenek az legismertebb legelterjedtebb küzdősportok: Birkózás, Box, Cselgáncs, Taekwondoe, Karate, Baranta(!)


Ha azonban mégis azonnali utcai harcot szeretnél tanulni, akkor (értelemszerűen ezek durvább sportok/harcművészetek) azokat bonyolultabb megtanulni, illetve elsősorban felkutatni, hogy egyáltalán van-e ilyen oktatás a közeletekben.

Csak néhányat felsorolva, anélkül, hogy tudnám van-e ilyen képzés az országba:

Krav Maga, Systema, Eskrima, Pencak Silat, (Combat)Sambo


Érdemes ezekről mind videót nézni és amelyik megtetszik azt kezdd el. Mint írtam mindegy melyiket választod.

(Én birkóztam majd később barantáztam).

2016. okt. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Utcára box, thai box, kempo(ha jó az edző)...

Egyébként meg tündérmesék nincsenek, barátnőm cselgáncsozik, már próbáltuk sokszor tény tud erős fájdalmas fogálokat de egyértelmű erőfölényben vagyok... ha nem finomkodok semmi esélye nincs...

Egyszer menőzött, hogy őt nem tudná megerőszakolni senki... én meg megfogtam hanyattdobtam fogtam a két lábát a feje mellé szorítottam :) a többi a magánügyünk :D

2016. okt. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1:

Nincs kutyám. A paprika spray jó ötlet Köszi :)


#2:

Köszi. Akkor választok a könnyebbek közül.


#3: Azért a cselgáncs nem egyenlő az utcai önvédelemmel...

Mondjuk ők már egyértelműen a magasabb szintű tudáshoz tartoznak

[link]

2016. okt. 18. 20:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Na erre a videóra itt a válasz videóm... csak képzelj a fekete ruhás kezébe egy kést...

[link]

2016. okt. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utcára legjobban akkor jársz, ha szerzel cs gázt, ha van annyi eszed, hogy szembeszéllel nem használod és megtanulsz sprintelni
2016. okt. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!