Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mivel kell ilyen "tóban"...

Mivel kell ilyen "tóban" pisztrángot fogni? -->Többi lent.

Figyelt kérdés
Van egy mesterséges "horgásztó" iszapos az alja de viszont nem tudom milYen mély lehet, ebben a "tóban" csak pisztrángok vannak , szerintetek milyen csalival lehetne őket a leg egyszerűbben kifogni? Meg itt most fenekezni kéne? Mert a pisztrángok úgy tudom hogy lent vannak a víz alján.. Nem vagyok valami nagy horgász csak néha néha járok el horgászni.. Ezt a tavat most találtam most voltam ott először (szombaton) szóval kinek milyen ötlete lenne? Légyszives csak rendes normális válaszokat..köszönöm...

#horgászat #pisztráng #csali #mesterséges tó
2016. aug. 28. 20:40
 1/10 anonim válasza:
Pisztrángot a leghatékonyabban a legyezős módszerrel lehet fogni. De ahhoz ugye felszerelés is kell. Az olcsóbbik megoldás ha keszegező módszerekkel próbálkozunk.
2016. aug. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi még valami, a legyezős modszer hogy működik, Ugy mint a normál csalinál vagy nem?
2016. aug. 29. 06:55
 3/10 anonim ***** válasza:

Legyezős módszert nem ajánlom hacsak nem akarsz egy jó pár ezret költeni külön legyezős cuccokra (bot, damil, orsó stb.) pergetve talán a legegyszerűbb kis méretű woblerrel villantóval vagy esetleg körforgóval és egy lágy pergetőbottal vékony damillal felszerelve.

Ha még van kérdésed írj nyugodtan.

2016. aug. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ö ha légyet nem akkor még mit ajánlanál ami még talán be vállna? Meg mekkora horog méret kellene és hogy milyen mélységre állitsam be a horgot? Kb ennyi jutott eszembe most..:)
2016. aug. 29. 17:57
 5/10 A kérdező kommentje:
Legyet* bocsi csak, el írtam
2016. aug. 29. 17:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha engedélyezett, akkor fogjál snecit és rakd fel azt. Vagy vegyél pár darab csalihalat horgászboltban. Pergetéssel is jól lehet fogni, ha tényleg sok van.
2016. aug. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

És ha fenekezel, akkor fűzd a kishalat a bőre alatt, vékony fűzőtűvel, óvatosan! A horog a fejénél jöjjön ki. Ha úsztatod akkor a a hátúszó mögé szúrd, de óvatosan, bele ne vágd a gerincbe! Fenekező szereléket érdemes lehet megemelni, pl tirolifával vagy búvárúszóval, stb. Én tirolifával szoktam ragadozózni és megfűzöm a kishalat. Ez süllőre bevált, ami elég óvatos egy hal, szóval a pisztráng is csak rámegy.

Pergetésnek meg az a nagy előnye, hogy körbe tudod járni a vizet és tudod keresni vele a halat. Kis körforgó, sima villantó vagy valami olcsó gumihal egyszerű színekben szerintem működik. Vagy valami kis méretű wobbler, ami keszegre, kisebb pisztrángra hasonlít.

Ha úszózol, abban az a jó, hogy berakhatod vízköztre, felszín közelbe, fenékre is. Én olyan úszót ajánlanék, amin belül tudod átvezetni a zsinórt, nem az alján van egy gyűrű. Az ólmozást nem kell agyon bonyolítani. Elég egy nagyobb cseppólom középtájra a hal meg az úszó közé. Nem kell nagyon besúlyozni, mert a csalihal súlyát is bele kell kalkulálni.

Majd írd le, hogy mi lett, mit próbáltál ki.

2016. aug. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Még annyit sikerült találnom, hogy rámegy a gilisztacsokorra is. Tehát szerintem, ha természetes csalival mész pisztrángra, akkor vigyél kishalat, csontit, gilisztát.
2016. aug. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszi ,majd. Még írók ,hogy mi történt :)
2016. aug. 31. 12:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Okés, sok szerencsét utólag is, ha már nekivágtál. :)
2016. szept. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!