Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 15 évesen késő elkezdeni...

15 évesen késő elkezdeni balett/akrobatikát?

Figyelt kérdés
És extra vékony/myúlánk alkat kell hozzá? (Azt tudom hogy izmos is de nem úgy értettem.) Nem szeretnék hivatásos táncos lenni, csak hobbiból. És tudom mondják hogy ha jól esik hobbiból bármit, bármikor de ha csak szenvednék (eredmény nélkül) akkor semmi haszna. Szerintetek? Balett táncosok véleményét külön köszönöm!

2016. júl. 28. 20:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Én 10 éve kezdtem balettozni. :)

Most voltam egy közép-haladó szintű nyári balett kurzuson amin több felnőtt is részt vett, így szerintem hozzájuk képest még bőven korán kezdenéd. :) Az egyikük például csak 2 éve kezdte, de nagyon ügyes volt, kb mindent meg tudott csinálni.

Tehát szerintem közép haladó szintre bármikor fejleszthető a balett tudás, de azt ne várd hogy mindent meg tudj majd csinálni amit egy profi.

Az alkat nem olyan fontos, inkább a hajlékonyság. Nem kell kezdetben izmosnak lenned, az majd kialakul a gyakorlással. (Szerintem az többet ártana ha most elkezdenél 'rágyúrni', mert nem a baletthoz megfelelő izomzat, hanem egy kötöttebb izomzat alakulna ki.)

2016. júl. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezzel sajnos elkéstem mert már van egy elég kötött izomzatom:D köszi a választ:)
2016. júl. 30. 21:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!