Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik sportot nem késő még...

Melyik sportot nem késő még elkezdenem, hogy komolyan űzzem?

Figyelt kérdés
Nem tudom még biztosan mi szeretnék lenni, de a sportolói szakma nagyon tetszik gondolkozom hogy az legyek-e, de nagyon félek hogy késő már (13/L) elkezdenem bármit is. A sport nekem nagyon fontos most megyek 7.-be és nem volt még olyan évem, hogy nem sportoltam semmit, nem is birnam ki. Szoval 13 eves lanykent melyik sport az amit meg nem keso elkezdenem hogy sportoló lehessek? Mindent sportot irjatok le legyszi az ossssszes sportot szeretem. Kerlek segitsetek nem akarok lekesni rola! Koszonom a segitseget!

2016. júl. 17. 15:32
 1/9 aikiboxer ***** válasza:

Labdajátékokból, főleg ha 170 cm felett vagy: kézilabda, röplabda, kosár, esetleg foci.


Küzdősportokból még szinte bármi. Judózni se esélytelen lányként; de amúgy ökölvívás, kick-box, thai box, savate, ju jutsu, karate, kendo, eskrima, aikido stb.


Ütős sportokból szerintem tenisz, squash, tollas.


Namegmég: mountain bike, országúti kerékpár. Ugrálókötél.


Az összes fitness sport; súlyzósokhoz még fiatal vagy, de bármilyen köredzés stb.

2016. júl. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A focin sokat gondolkodtam, nem lenne késo elkezdenek hogy komoly szinten uzzem? Akar nem csak hobbibol. A vidinel kezdenék, ha 13 evesen kezdem nem lenne keso?
2016. júl. 17. 16:55
 3/9 aikiboxer ***** válasza:
Fiúként már késő lenne; lányként nem hiszem. Kérdezz rá helyben.
2016. júl. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha szeretsz futni, akkor ajanlanam az atletikat (ha mar most is jol futsz), valamint a tajekozodasi futast (ha szereted a termeszetet, az erdot) de az utobbibol nem hiszem hogy Magyarorszagon meg lehetne elni; mas futos sport meg a hegyi/terepfutas, maratonfutas (elsore nyilvan rovidebb tavok). Tovabba a triatlon (bicikli, futas, uszas), akar a decathlon is.

Vizes sportok kozul talan a műugrást nem keso elkezdened, a szorfozest, vizisit, kenut(?), kajakot(?) vagy a vizilabdat(?).

A lovaglas es a lovas sportok meg megfeleloek lehetnek szerintem.

A tobbi valasz is nagyon jo szerintem


De a lenyeg az, hogy majdnem(!!!) barmit elkezdhetsz, ha tehetseged van hozza es szereted, akkor siman fel tudsz emelkedni profi szintre, amibol remelhetoleg meg lehet majd elni. Kitartas es elhivatottsag kerdese az egesz, csak szeretned kell, amit csinalsz (nagyon fontos!), meg kell hozza penz :( es egy kis szerencse ;)

Sok sikert!

2016. júl. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a biztatast igazabol a foci tetszik legjobban csak felek hogy magyarorszagon lanykent hogy 13 evesen kezdem nem viszem majd sokra. Mit gondoltok?
2016. júl. 17. 19:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha tetszik, es tehetseged is van benne, akkor szerintem lanykent is erhetsz el valamit. Ha megse (nem nagyon ismerem a foci viszonyokat), akkor sem az lenne a problema, hogy csak most kezded. Nem hinnem hogy a focit feltetlenul ovodas kor ota kene gyakorold
2016. júl. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Es vajon kulfoldon tudnam folytatni? Nem feltetlen focistakent hanem hogy kint elek es jarok edzesre meg meccsekre. Hisz lanykent kulfoldon jobban fociznatnek. Mekkora sikerem lehet szerintetek? Rolam: barmilyen sportban jo vagyok, gyorsan tanulok, sportos testalkatu vagyok, szeretem a csapatsportot, sokat szamitanak a baratok.
2016. júl. 17. 22:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Vívás, küzdősportok, tenisz, tollas, stb. De az egy legjobbat nem is írták még amit érdemes lenne elkezdened: SPORTLÖVÉSZET!
2016. aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi a segitseget! Amugy a tancra gondoltam amire mar masfel eve jarok, akrobatikus rock and roll (rocky). Ebben eljuthatok komolyabb szintre? Nalunk az egyesuletben vannak versenyzok, en is szeretnek az lenni. Szerintetek mennyi ido alatt lehetek versenyzo?
2016. aug. 14. 12:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!