Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kisebb test nagyobb erő hogy...

Kisebb test nagyobb erő hogy van ez?

Figyelt kérdés
Én kb féléve edzek és kb 36cm a karom, csomó olyan emberrel szkanderoztam akinek van vagy 40cm vagy akkora mint az enyém vagy épp nagyobb és simán lenyomtam, nagy melós rokonom nem bírta felemelni a 25kilót bicepszre, én kinyomtam 5ször szabályosan, ők azért gyengébbek mert nincs használatban az izmuk?
2010. ápr. 15. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is, technika is van a világon, ha valaki rosszul szkanderozik, lehet nálad erősebb, akkor is lenyomod.


1. Ha nem edzenek az izomra, még szép, hogy gyengébb.

2. Nem minden a körméret, az erőkar is számít. Egy nálad magasabb embernek hosszabb a karja is, így neki sokkal nagyobb erőkifejtésébe telik ugyanazt a súlyzót felemelni, kinyomni.

3. genetika... van, akinek óriásra duzzadnak az izmai, anélkül, hogy lenne benne erő, másnak meg kicsi marad, és erős.


Szóval, ha tesiórán a robosztus, magasabb srác csinál valamiből ugyanannyit, mint te, akkor elméletileg ő az erősebb. Mivel nehezebb, és az erőkar is nagyobb, így a kifejtett erő az ő esetében kétszer akkora is lehet, mint a tiéd.

2010. ápr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én vagyok a robusztus erős szerintem mert 190cm 77kg vagyok:D
2010. ápr. 16. 06:45
 3/3 anonim válasza:
ez attól is függ mert ha valakinek fejletteb az izomzata erősebbek a rostok osztálytársamnak kisebb kétcentivel de ő lenyom fejlettebb az izomzata mert dagadnak az erei
2010. jún. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!