Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mik a Shito-ryu karate jellmezői?

Mik a Shito-ryu karate jellmezői?

Figyelt kérdés

Én Wado-ryuzok de mivel ahogy a Wado-ryu ez sem az elterjedt stílusok közé tartozik mint például a Kyokushin karate ami az egyik legelterjedtebb.Amit tudok a Shito-ryurol az az amit a wikipédián meg Mabuni Kenva senseiről olvastam neten és annyi. Videóbol sincs sok.


Engem az érdekelne, hogy milyen stílusban küzdenek? Mármint közelharcban jók vagy inkább távolabbról jók mint mi. Van benne könyök, térd használat ha nem is éles küzdelemben de mint közelharc és önvédelmi technikának alap tanulják. Vannak benne felütések, horgok? Illetve vanak benne dobások, gáncsolások,feszítések, önvédelem? Mármint, hogy van-e benne japán jiu-jitsu mert akkoriban szinte minden mester tanult jiu-jitsut. Mi stílusunk mestere is jitsumester volt először utána kezdett el Funokishi Kichin mestertől tanulni.Aikido is jitsuból fejlődött ki. Shito-ryunak is van köze hozzá? Ezt akartam kérdezni.


Kérlek ne arról írjatok, hogy mi a véleményetek a karatéról hanem aki tud a kérdésemmel kapcsolatban segíteni az írjon. Köszönöm!



2016. jún. 5. 14:13
 1/3 aikiboxer ***** válasza:

A shito-ryura a legjellemzőbbek a köríves mozgások és kitérések, például nem lineárisan mozog előre-hátra, mint a klasszikus shotokan, hanem oldalra tér ki és onnan támad vissza. Kicsit távolabbi a küzdőtávolsága, mint a goju ryu és mélyebbek az állásai is (amennyire én tudom, a goju ryu inkább a közelharcot szereti). Persze, van benne felütés is, az összes karate ütés megtalálható benne, de nagyon szereti a kézéles ütéseket (shuto, haito) és védéseket is.


Igen, a katák bontásokat, dobásokat is megörökítenek, és edzésen tanultunk is elég sokféle szabadulást és dobást is, persze az aikidósok ezeket jobban kiművelik, de azért felismerhető pár közös technika.


Úgy általában érdemes a youtube-on katákat nézegetni, mert azok jól illusztrálják a különbséget a stílusok között. Például "shito-ryu bassai dai" stb.

2016. jún. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz. Nem sok választ kaptam. De legalább kaptam
2016. jún. 6. 22:14
 3/3 aikiboxer ***** válasza:
Óvatosan válaszoltam, mert jönnek a karatésok és leoltanak. Direktebben válaszolva: nincs benne jiu jitsu. Csak ütések és rúgások. De ha ezt mondom, akkor meg mindjárt jönnek a karatékák és el fogják magyarázni, hogy ez nem így van, mert a katák tele vannak dobásokkal stb. de ezt egy zöld öves még nem értheti. Szóval magyarul aki akar, sokkal többet lát bele, de valójában nincsenek benne dobások, feszítesek stb.
2016. jún. 7. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!