Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan merjem kimosni, tisztít...

Hogyan merjem kimosni, tisztítani régi MOTOROS bőrkabátomat? :\

Figyelt kérdés

kedves ismerősömtől kaptam a napokban egy régi típusú Motoros bőrkabátot. Egy használaton kívüli szekrényben volt évekig, de semmi baja... ezért kaptam meg.

de át vette ezt a dohos állott szagot, hogyan tisztítsam ki?



2016. ápr. 25. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el egy profi bőröshöz, mert a régi bőrt puhítani is kell, mosni meg egyáltalán nem szabad.
2016. ápr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Száraz puha ronggyal portalanítsd. Akaszd ki vállfára szellős helyre úgy hogy lehetőleg minél jobban átjárja a levegő, a kabát ujját is. Valahogyan próbáld kis fadarabbal kipeckelni belül. Ezt így napokig, de lehet hogy több hétig is kell hagyni száraz, napos helyen. Ha kemény a bőr, -én évek óta használom- gyógyszertárban lehet kapni- paraffin olajjal kezeld le a bőrt. Ne csodálkozzál ha pillanatok alatt beszívja. Főleg ha meleg a bőr a napon, érezni fogod hogy meglágyul az ismételt kenések alatt. Ezt addig kell "itatni" amíg már olajos felületű marad a bőr. Ha tényleg régi a kabát ezt lehet hogy 5-6 egymás utáni kezelést igényel. Rászánsz egy napos néhány órát és másnap már puha kabátod lesz, no meg vízálló is. Első hogy kiszellőzzön. Utána az olajos kezelés, és ha szerencséd van és annyira meg puhult ki is fordíthatod az ujját, hogy a bélést is ki tudod tisztítani. Folyékony mosogatószert teszel kevés vízbe és habot csinálsz belőle. Ezzel a habos-nedves anyaggal bedörzsölöd a bélést és ki teszed száradni -lehet hogy egy két nap is kell. Ne áztasd, csak nedvesítsd be a bélést, az is kihozza a koszt és jó illata lesz a kabátnak. Nem kell tiszta vízzel öblíteni, nyugodtan lehetsz, nem árt ami az anyagban marad, úgy sem a meztelen bőrödre veszed fel. Sikeres "műtétet", kicsit macerás, de lesz egy jó bőrcuccod!
2016. ápr. 26. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
persze, tedd csak ki a napra...
2016. ápr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!