Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nevezhető az eSport Sportnak?

Nevezhető az eSport Sportnak?

Figyelt kérdés

Nevezhető az eSport Sportnak?

Véleményeitekre lennék kíváncsi, természetesen indoklással.



2016. ápr. 21. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Nemcsak a testedzés a sport. Lsd. sakk.

Ez is beletartozik a sort definíciójába.

2016. ápr. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint teljesen mindegy, hogy minek nevezzük, a lényeg, hogy van ilyen és egyre nő a népszerűsége. Azok akik azt mondják nem sport, gyakran kicsit lenézőek is az esport irányába, hogy " csak játék, meg romlik a világ ha már sport helyett is ez kell a fiataloknak" na én ezt tartom hülyeségnek, de amúgy nevezze bárki annak aminek akarja.
2016. ápr. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Szerintem egyenesen vicc, hogy egy nehézsúlyú birkózóbajnokra is azt mondjuk hogy sportoló, meg egy 17 éves gyerekre is aki épp a legtöbbet ülte abban az évben a gép előtt.
2016. ápr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Rohadtul nem :D:D. Ennyi erővel a facebook is egy sport.
2016. ápr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es, viszont a ping pont sport, nem? Pedig hát ott sem kell kilómétereket futni, vagy erőlködni, persze reflexek, teknika, gyakorlás mind nagyon fontos. Vagy ott van a sakk. Szóval a kérdés, hogy hol a határ, de erre mondtam azt, hogy tökmindegy minek nevezzük szerintem.
2016. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

A téma lerágott csont. Viszont tökéletesen rámutat, hogy mennyire van beszűkülve az emberek gondolkodása.

Az eSport az eSport a sport pedig sport. Nem a "sport" szó a lényeg hanem az "e" betű, ami mint köztudott elektronikusat jelent. A sport szó csupán annyit ad hozzá a jelentéshez, hogy magasabb szinten/komolyabban "játszanak" egy adott játékkal. Profik mérik össze tudásokat pénzért, szponzorokkal.


Röviden az egyik a virtuális "játék" komolyságát szándékozik kiemelni, míg a másik a valóság komolyságát.


Soha nem fog érintkezni egymással a két különböző "sport", de mindig lesz kívülálló aki megpróbálja összemérni e két teljesen különálló dolgot.

2016. ápr. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az esport nevezhető sportnak, amennyiben a profi sport nevezhető sportnak. Ugyanis ahol szteroidokkal, stimulánsokkal, hormonokkal, vérkészítményekkel vagy épp elektromotorral tuningolják az izomerőt, azt én már nem nevezném sportnak. Inkább szórakoztatóipari műfaj, ahogy az esport is.
2016. ápr. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
53%
Nevezhető az autósport sportnak? A sportnak vannak fajtái, szerintem nevezhető
2016. júl. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!