Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha az embernek...

Mi van akkor, ha az embernek már a bemelegítéstől izomláza van?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy edzés előtt mindig be kell melegíteni. Na most ott tartok, hogy már a 10 perces bemelegítés is bőven elég edzés helyett és másnap izomlázam lesz. Azt is írták, hogy izomlázra nem kéne rádolgozni. De ha nem teszem, a következő próbálkozásnál, amikor már elmúlt, megint izomlázam lesz. Úgy döntöttem, hogy fütyülök az egészre és rádolgozok. Lehet-e belőle valami visszafordíthatatlan baj vagy sem, ha egy kicsit túlhajszolom magam a mostani erőnlétemhez képest? A neten már annyi hülyeség van, hogy saját tapasztalatra, véleményre lennék kíváncsi. A google nem a barátom :(

#edzés #izomláz #bemelegítés #gyenge erőnlét #valahol el kell kezdeni
2016. márc. 22. 13:46
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Én hosszú évek óta sportolok így saját tapasztalataimat írom le .

Először is nem tudom milyen a jelenlegi erőnléted, de ehhez mérten fokozatosan kell edzeni, ugyanis ha nem így teszel ízületi, izom vagy ínsérülésekre is számíthatsz, plusz a szívednek is túl nagy megerőltetés. Ha a bemelegítéstől már izomlázad van az nem baj, de mindenképp dolgozz rá! Az izomlázra az az egyetlen gyógyír. Ha ezelőtt kb semmit sem mozogtál akkor tarts hetente egy -két pihenő napot az edzés nehézséget és hosszt fokozatosan emeld , emellett pedig ha esetleg súlycsökkentés a cél figyelj oda az étkezésre is.

2016. márc. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy iszonyú izgága vagyok, és elég vékony, viszont az állóképességem csapnivaló az izmaimmal együtt, ezért kezdtem edzeni.

Akkor nagyon nem rontottam el, bemelegítés után addig folytattam, amíg jól esett, kb 15 perc sikerült így. Remélem lassan kibírok majd többet is. :D


Köszi a választ! ^^

2016. márc. 22. 15:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Az lenne a kérdésem hogy mivel melegítesz be? Egyébként valószínűleg besavasodsz és azért érzed hogy izomláz van amit könnyebb elkerülni ha edzés után lenyújtasz. Savasodásra pedig nyugodtan rá lehet edzeni, nem lesz tőle semmi bajod. De persze a pihenő nap tényleg fontos. Egyébként mit edzés alatt mit értesz? Mit szoktál csinálni?
2016. márc. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!