Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért kamuznak az emberek...

Miért kamuznak az emberek erről? Miért nem ismerik be, hogy egyszerűen lusták?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az emberek miért nem hajlandóak belátni, ha lusták sportolni?


Azt vettem észre, hogy ha valakit megkérdeznek, hogy "Sportolsz valamit?", akkor ha nem sportolnak, kivágnak egy kb. betanult szöveget arról, hogyan esküdött össze ellenük a világ, hogy ne tudjanak sportolni. Miért nem lehet beismerni, hogy nem szeretnek mozogni, lusták hozzá?


Én utálok sportolni, egész életemben rühelltem, a testmozgás nálam a kutyasétáltatásban merül ki. Egészségesen eszem, de ennyi, és belátom, hogy azért, mert lusta vagyok (legalábbis ehhez). A párom dettó, mással tölti az idejét. Az étkezésünk miatt nem vagyunk elhízva, tónusos testünk viszont sosem lesz, de nem is érdekel, mert én szeretem magam is meg őt is így is.


Viszont van pl. egy barátnőm, nem sportol, de mindig van rá kifogás. De miééért? Miért nem lehet megmondani azt, hogy "Nem szeretek sportolni."?


2016. márc. 9. 09:36
 1/5 anonim válasza:
100%

Mert ciki ilyet beismerni, legalábbis az ilyen emberek úgy érzik. Meg azt is érzik, hogy esetleg kellene is, de nem tudják rávenni magukat, és könnyebb kifogásokat gyártani.

Nekem is van ilyen ismerősöm. Tudom, hogy ha el is kezdenek valamit, pár hétig tart a lelkesedés, aztán visszaesnek a fotelba.


Én viszont pl. az a típus vagyok, akinek gyerekkorban nem ment, kaptam valami idióta gyógyszert, már nem emlékszem mire pontosan, hogy mire, és az nagyon letompított, illetve sokáig bronchitisem volt, futni nem bírtam pl. A bronchitis akkor szűnt meg, amikor a lakásban a padlószőnyeget felszedték a szüleim és laminált padlót raktak le. Szóval meg is lett a problémaforrás. Aztán úgy alakult, hogy sokat kezdtem mászkálni középiskolás koromban, mivel le akartam tenni a nyelvvizsgát, és nem akartam angolból érettségizni, akkor még nyelvvizsgával ki lehetett váltani. Ez rengeteg mászkálással járt pluszban suli után, és megerősödött a lábam, megizmosodott a vádlim, nehéz is csizmát kapni... Na szóval megszűntek a gyerekkori problémáim, amik miatt akkor nem tudtam eleget mozogni, és felnőttként újrakezdő lettem, és most rendszeresen sportolok, kivéve, ha lebetegszem. Sajnos most elkaptam ezt az aktuális influenzát, és elhúzódott, így pár hetet kihagytam, hogy rendesen meggyógyuljak, de jövő héten már újra folytatom.

2016. márc. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
67%

Gyerekkoromban szerettem mozgolódni, csak azt nem, amikor megmondták, hogy mit csináljak és hogyan. Futni és ugrándozni az iskolaudvaron lovacskás játék közben imádtam, tesiórán gyűlöltem. 19-20 éves koromra alakult ki, hogy milyen mozgásforma megfelelő számomra: a ló az egyértelmű volt, bár csak hobbi szinten sikerült belemennem, pedig lett volna más lehetőségem is. Izomfejlesztés és állóképesség-növelés céljából pedig kondi úgy, hogy zenét hallgatok közben, és belépek a saját mentális világomba, ahol nincs lehetetlen. (Enélkül nem tudnám csinálni.)


Azóta 50 kilós kislány létemre majdnem a saját testsúlyommal guggolok, az étrendem alappillére a zöldség és a gyümölcs (Pedig ez gyerekként nem volt jellemző), táplálékkiegészítőket is tudatosan szedek.


Ha nincs meg valakiben a belső igény a jobb közérzetre, magasabb tudatállapotra, esetleg nem őstehetség, sosem fogja élvezni a sportolást, nem lesz benne kitartás az ilyesfajta célok elérését illetően.


Hallottam egyszer egy nagyon bölcs gondolatot: hogyha a szellemi megterhelést hosszú távon nem ellensúlyozzuk ugyanolyan mértékű fizikaival, kezdetét veszi a diszharmónia, a betegségek lassú kialakulása. Én azt nem tudom, hogy nem őrül meg az, aki nem mozog rendszeresen. Annyi eufóriától és jó pillanattól fosztja meg magát az, aki lehetőségeihez mérten nem figyel a táplálkozásra és nem mozog. De hát ha fel kell ismernie, majd felismeri, én nem térítek senkit, csak igyekszem példát mutatni, és ha kérik, segíteni.


26/L

2016. márc. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2: Örülök, hogy jól érzed magad így, de a válaszodnak egyáltalán semmi köze nem volt a kérdésemhez, így sajnos nem hasznosnak kell jelölnöm.
2016. márc. 9. 10:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert megfelelési kényszer van a legtöbb emberben. Megfelelés a munkahelyen, otthon, az utcán, a baráti körben.

Kifogásokat a legkönnyebb találni. Aki igazán akar mozogni, az akármennyire elfoglalt is dog napi egy órát este futni vagy tornázni.

2016. márc. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

A kérdező 3-as kommentjére reagálok. Gondoltam, az evidens, hogy kínosnak érzik, ezért keresnek kifogásokat. Mivel társadalmilag az az elfogadott, hogy sportoljunk, éljünk aktívan, ők szégyellik, hogy ennek az elvárásnak nem tudnak eleget tenni.


Az sem biztos, hogy nem szeretnek sportolni, legfeljebb nem találták még meg azt a mozgásformát, amely nekik is örömet szerez. Persze ezt egy felszínes beszélgetés alkalmával nem feltétlenül mondják el részletesen.


A válaszom sorai közül az is kiolvasható, hogy az átlagemberek testmozgással, életmóddal ápolt kapcsolata elég érzékeny terület. Lehet, hogy olyan belső bizonytalanságokat bolygatsz meg egy erre irányuló kérdéssel, pláne egy nőnél, amiket az illető nem akar felfedni, ezért inkább kifogásokat keres.


Egyébként - ahogy az első válaszoló is tette - gondoltam, saját példámon keresztül világítok rá erre a jelenségre, mivel azon kívül, hogy "hülyék, lusták, szégyenkeznek, utálnak konfrontálódni", nem hiszem, hogy sokféle jellemzést lehet majd róluk olvasni az elkövetkezendő válaszokban. Legfeljebb megerősítenek az eddigi meggyőződésedben.

2016. márc. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!