Mi a különbség a különböző Wing tsun irányzatok között?
Modern wing tsun,Wing tsun (Máday-féle),Wing chun,Wing tzun ezek között mi a különbség?Budapesten lakom,dél Pesten,itt járt már valaki valamelyikén,vélemény,edzésárak stb?
Nagyon szépen kérem a "az egy fos"-féle vélemény nyílvánítást kerüljük köszönöm.
Na, ezzel nagyon sokat foglalkoztam, de meglett az eredmény, megvan a különbség a Lo Man Kam féle Wing Chun és a Leung Ting féle Wing Tsun között!
Ez a kettő nagyon-nagyon hasonlít egymásra, látszólagos, enyhe különbségek vannak, de harcbéli nincs. A Wing Chun lazább, puhább, finomabb és nem ad annyira a szabályokra, mint például arra, hogy a Wu-sau mindig legyen fent, a kezeid a középvonaladon mozogjanak, mindig csak előre, stb. A Wing Chun kicsit jobban elengedi magát, nagyobb, szélesebb, puhább technikák. A Wing Tsun az szűk, az emberi anatómiával együtt használja az erőt, ezért néha feszes, de nagyon stabilak a technikái, gyorsabb és brutálisabb, mert inkább azt oktatják, hogy rohamozd meg bármi áron és előre és csépelj.
A Wing Chun többet ad a lábmunkára. Bátran lépegetnek oldalra, átlósan, és közben nagyobb védekező technikákkal védenek, majd berobbannak és gépelnek. Ez egyszerűbbé teszi a védekezést, de például olyan stílusok ellen, mint például a Choy Lay Fut Kung-fu, vagy a Box nagyon veszélyes, mert nem fogsz tudni berobbanni, ugyanis ő támad tovább és idővel felhagy a védelmed. A Wing Tsun az nem ilyen, az nem lép nagyon oldalra, vagy ha mégis, akkor átlósan előre inkább és azonnal nekiáll csépelni és támadni, támadni, ha közben fent nem megy, mert jó a védelme, akkor alul, és csak megy és mászik bele a pofájába (ez a Chun terve is, csak az jobban akar előtte lábmunkázni).
Köbö így lehet elképzelni. Ha más stílusok harcosait kérdezzük, akkor ők tapasztalat alapján azt mondták, hogy a kettő harcban hót ugyanaz, csak ugye a Tsun támadóbb, aminek megvan az előnye, de a hátránya is.
Semmivel nem leszel jobb, vagy rosszabb, ha például Chun-t tanulsz, Tsun helyett.
Ezzel a témával sokat foglalkoztam, nem légbőlkapott, de sokaknak nem fog tetszeni, viszont az igazság tényleg ez.
A Wing Tsun-t sajnos pénzlehúzás, ugyanaz, mint a Chun, csak drágábban. A sikerei miatt úgy gondolják, hogy többet kell érte fizetni... bullshit, de ez van. A Chun olcsóbb és állítólag van full kontakt edzéseken, tehát az oktatása jobb. Bár a két stílus ugyanaz, az oktatásban vannak különbségek, amik a Chun felé hajlanak.
A Wing Tzun az ha jól tudom, akkor Box+Wing Tsun. Biztos jó, de a két (vagyis inkább egy) ősi stílus, az a Wing Tsun/Chun. Ennek van múltja, ez a 300 éves.
Tapasztalt harcosok középkategóriás Kung-fu stílusnak vélik, tehát jó. Csak bátran! ;) Jó edzést!
"A Wing Tsun-t sajnos pénzlehúzás, ugyanaz, mint a Chun, csak drágábban. A sikerei miatt úgy gondolják, hogy többet kell érte fizetni... bullshit, de ez van."
Itt arra gondolok (ha a rossz fogalmazásom miatt nem értenéd), hogy hülye logika az, hogy azért oktatjuk drágábban, mert Leung Ting, meg Máday Norbert sikeresek vele, tehát jó a stílus, ahogyan azt más stílusok képviselői mondták tapasztalatok alapján, de sajnos ez van. Elmész Chun-ra, ami elméletileg olcsóbb és jobb az edzés, mert van full kontakt, és ugyanaz leszel, mint egy Tsun-os, ugyanarra leszel képes, csak olcsóbban tanultad. Van két alma, hót ugyanaz a kettő méretben, színben, vitaminszámban, ízben, de az egyik 100 forint, a másik 200. Mindegy melyiket veszed, a végeredmény ugyanaz, csak az egyik olcsóbban, a másik drágábban.
Szóval nem értem, de ezt ne is kérdezd, hogy miért van így. Engem is idegesít, igen. De sajnos ez van. :/ A stílus jó, ez a lényeg! :)
Köszönöm a segítséget,a modern wing tsun féle irányról tudsz mondani valamit?
Erre gondoltam:www.mvtk.hu Labancz Gábor kung fu iskolája.
Mi a célod?
Ha csak mozogni szeretnél akkor jó a wing tsun, ha szeretnél megtanulni bunyózni akkor meg, kezdésnek menj el boxolni. Aztán pedig iktasd be a birkózást, grapplinget vagy jiujitsut(csak földharcosat). És ezekután, ha már nyomod őket 2 éve. szüneteltetheted a kettőt és elmehetsz kick boxolni, thai boxolni vagy teakwondozni. Ha lenyomtál itt is 1-2 évet akkor csináld felváltva őket a te érzésed szerint éppen melyikben kell fejlődni vagy melyikhez van kedved. Ha ezt tartod olyan bunyós lehetsz 6 év alatt, aki az emberek 96-98%-nál jobb lesz. Tehát az utcán kb. csak minden 25-50. embernél kell elgondolkoznod, további taktikákon, a többinél a tanultak szerint kell eljárnod. persze, látásra nehéz megitélni ki milyen bunyós, de azért sok esetben lehet látni, hogy van e vénája hozzá.
Ha pedig az önvédelem is érdekel, akkor mindezen sportok mellé krav maga vagy valamelyik önvédelmi irányzatot is elsajátíthatod. Viszont azt tudnod kell itt a szellemiség és a szituációs gyakorlatok amik inkább használnak, mert ütni, földharcolni, rúgni nem tanítanak meg eléggé. De plusz hasznos technikákat lehet még tanulni a tökönrúgás, szemkinyomás, újjtörés kategóriájuakat.
Ha fiatal vagy kezzd el most azonnal, mert 6 év múlva hálás leszel magadnak hidd el, de közben is. Nem mindegy, hogy, hogyan kezded el a felnőtt életet. Kapitalizmusban élünk ahol a versenyszellem alap és sok esetben akár erőszakig is elmennek az emberek. Főleg ha nagy pénzekről van szó. Ilyenkor jól fog jönni az önbizalom.
A vingcsun zárt rendszer volt 1952-ig. Ekkor kezdte nyilvanosan oktatni Yip Man nagymester Hong Kongban. Yip Man mester élete folyamán fejlesztette a vingcsunt, így akik különböző időben tanultak nála kicsit másként tanulták azt. Yip Man mester egyik tanítványa volt William Cheung, aki végül saját iskolát nyitott és a Wing Chun írásmódot használja. Az ő magyarországi képviselője Juhász Zoltán. Egy másik Yip Man tanítvány volt Leung Ting. Ő is saját iskolát nyitott és a Wing Tsun írásmódot használja. Kicsit más alapállás, kicsit módosított formagyakorkatok és még pár apróság a különbség. Leung Ting magyarországi képviselője Mádai Norbert. Mádai Norbert tanítványai voltak Labancz Gábor és Rigler Norbert. Ők és még páran a mesterek közül, amikor már nem tudtak azonosulni a Mádai egyesületben folyó ügyintézési módokkal kiléptek és saját egyesületet alapítottak. Boxot kezdtek tanulni, amit aztán összekombináltak a Wing Tsunnal és mindezt Modern Ving Tsunnak nevezték el. Ez gyakorlatilag szintiszta ökölvívás (mint küzdeli módszer) plusz Wing Tsun önvédelmi technikák.
Nagyon egyszerű és hatékony, sallangok nélküli módszer. (Egyébként Rigler és Labancz tanuktak még Milan Prosenicától is aki a Leung Ting rendszer legnagyobb küzdőjeként ismert). Leung Ting egy másik tanítványa Keit Kernspecht. Ő a németországi képviselő. Az ő tanítványa volt Emin Boztepe, a Leung Ting rendszer USA-beli képviselője. Valamiért ő is kilépett a Leng Ting szervezetből és saját iskolát nyitott EBMAS néven és a Wing Tzun írásmódot használja. Ahogy én látom ez teljesen maradt a Leung Ting féle rendszer. Nyilván itt más az oktató ezért az oktatás is más. Véleményem szerint jobb.
Ha javasolnom szabad akkor a Moden Ving Tsun-t javaslom, annak bármelyik oktatóját. Ennek box az alapja, kesztyűznek is, életszetű, jó a hangulat az edzéseken, nincs tekintélyelvű diktatúra. És értenek a tanításhoz is.
Ha még nem mentél el máshova és még mindig dél Pesten élsz, akkor könyörgöm Drusza Tamás mesterhez gyere edzeni!
Itt van szabadharc (haladóknál) és konkrét önvédelmi szituációkra is felkészítenek.
Havi 10000 Ft, de úgy tudom, hogy van olyan mester ahol 14000. Úgyhogy Wing Tsun viszonylatokban kedvzőbb az ár.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!