Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ki mit sportol? Szeretitek...

Ki mit sportol? Szeretitek csinálni? Én is elakarok kezdeni valammilyen sportot űzni tavasszal, mit ajánltok?

Figyelt kérdés

2016. jan. 14. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem én sosem sportoltam, viszont túrázni szeretek és most már lassan elkezdek gyúrni is. Meg néha biciklizek, de ezek egyikét sem tekintem sportnak. Viszont jó mozgások.

Egyszer szívesen belekezdenék valami szimpatikus küdzősportba is, olyanba, ami a filozófiára és az ember fejlődésére koncentrál...

Ajánlani nehéz, hiszen nem tudhatom, neked mi "való", mi vonz...

2016. jan. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Cortez70 ***** válasza:
Súlyzós edzést végzek már 30 éve. Hétvége meg foci. De azt neked kell kitalálni, hogy téged milyen sport érdekel.
2016. jan. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha már ott vagy, hogy rendszeresen sportolsz, akkor mindegy hogy mit, jár a respect.

Én nagy szerelmese vagyok a harcművészeteknek és küzdősportoknak, de tényleg minden mozgás jó ha rendszeresen csinálod.

2016. jan. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sokáig konditermi edzést végeztem, mostmár sajnos nincs rá időm, kettlebell és saját súlyos edzést végzek hétköznapokon, ezenkívül szabadidős hobbiim vannak, amiket nem tekintek úgy, hogy sportolok.

Tavasztól őszig rengeteget bringázom, van kajakom, amivel szoktam természetfotózni balatonon, fertőtavon, velencei tavon, a duna és tiszán, dunának főleg a gerecsei árterét szeretem. de jártam már vele horvátországban a tengeren is...

Ezen kívül szoktam kite szörföt bérelni, de egy kedves barátom hőlégballonozik vele is megyek sokat, bár ez annyira nem sport szerintem :)

Mostanában agyalok, hogy nekiállok siklóernyőzni, mert az is nagyon frankó lehet.

2016. jan. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 aikiboxer ***** válasza:

Konkrét sport helyett inkább néhány szempontot ajánlanék a figyelmedbe.


A sportválasztásnál az egészség a legfontosabb. Hogy a sport hozzájáruljon az egészségedhez. Ehhez az kell, hogy az egész tested rendesen át legyen mozgatva, az izmaid meg legyenek dolgozva stb. Emiatt, ha olyan sportot választasz, amely ezt nem teszi (például lovaglás, futás), akkor mindenképpen edzened kell mellette valami egész testeset.


A másik, hogy sportot egy életre, legalábbis hosszú időre választunk, nem pár hónapra. Ezért gondolkodj abban is, felnőtt korban mit fogsz tudni csinálni. Egyáltalán, mi az, ami elérhető – és nem csak ott, ahol most laksz, hanem űzik-e felnőttek tömegsportként másik városban vagy akár külföldön is.


E két pont figyelembe vételével vagy olyan sportot választhatsz, amelyik test-erősítés jellegű (például edzőtermi súlyzós edzés; otthoni saját testsúlyos például fegyencedzés; csoportos kettlebell vagy hot iron; gumiszalagos edzés stb); vagy olyat, amelyik megfelel a fenti kritériumoknak, ezen belül nyilván csapatjátékok (röpi vagy teremfoci); küzdősportok (ökölvívás, karate, kung-fu, thai box stb,); vagy például nagyon jók a squash/fallabda, tollas, tenisz is, bár ezek mellé például mindenképpen kell rendes erősítő edzés.

2016. jan. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) futni szoktam,de mellé elakarok kezdeni valammilyen hobbisportot,a tennisz és a röplabdázás tetszett meg nagyon :)
2016. jan. 17. 23:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!