Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a különbség a Goju-ryu...

Mi a különbség a Goju-ryu karate, a Shito-ryu karate és a többi karate ág között?

Figyelt kérdés

A KÉRDÉSEM CSAK A SHITO ÉS GOJU KARATÉVAL KAPCSOLATOS.

1. Kérdés. A shito-ryu és a guju-ryu karate ütéseiben megtalálható a horog, a felütés, a csapott?

2. Kérdés. Mennyire található meg bennük a dobások, izületi feszítések, szabadulások...stb

3. Kérdés. Hogy a küzdelmükben van-e fejre ütés, illetve hogy ha van kontrollal mint a Shotokanban, Wado-ryuban vagy teljes erővel mennek-e?

4. Kérdés hogy testre teljes erővel mennek-e a támadások?

5. Kérdés hogy combra van-e bennük rúgás?


Válaszaitokat előre is köszönöm. Kérlek ne kezdjétek jellemezni a karatét hogy jó-e vagy sem



2015. dec. 26. 16:39
1 2 3
 11/21 aikiboxer ***** válasza:
100%

Nézegetem a goju ryus videókat, jópofák. Tetszett volna karatés koromban.

[link]

2015. dec. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 aikiboxer ***** válasza:
Wado ryus, nem goju ryus.
2015. dec. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Én wado-ryus vagyok csak a Goju-ryuról és a shito-ryuról kérdezek.

És majd késöbb elkezdem a karate mellett párhuzamosan a judot

2015. dec. 26. 18:41
 14/21 anonim ***** válasza:
61%

Karate és Judo? :/ Biztos jó ötlet? Van egy Judos barátom, kérdezgettem, hogy milyen, mit szabad, mit nem és igazából rettenetesen korlátozott. Semmi ütés, csavarás, csak az ilyen alapok. Mondjuk csavarni lehet, de egyszerűen az tényleg testharc, amiben a Karate különösen gyenge. A Karate a harc egyetlen egy fázisában jó, mégpedig a rúgó távolságban. A többiben szinte nulla. Ezzel nem is lenne probléma, ha nem azt oktatnák minden edzésen, hogy ütés, ütés, ütés. Egyszerűen nem véletlenül mondják a Boxolók, hogy a Karate abszolút nem védi magát. Néztem rengeteg edzés videót és beszélgettem Karatésokkal, harcoltam ellenük és mindig a kézen volt a hangsúly. Karatés haverom úgy gondolta, hogy hogyha a Wing Tsun ellen kézzel próbálkozik, akkor neki az jó lesz. Életem legrövidebb harca volt, viccen kívül fél másodperc alatt szétszedtem, gyerek meg pislogott.


El kellett neki magyaráznom, hogy a Karate az maximum a Taekwondoo ellen mehetne kézharcba. Aztán azóta rúgdos a haverom is veszélyes, mert abban nagyon jó a Karate. De, hogy a kézharcot minek erőlteti.... mintha egy Boxoló rúgni akarna.


Tehát nem értem. No, de a lényeg. Nincs baj a Judoval, de szerintem a Karate mellé érdemesebb valami olyant tanulni, ami üt. Mondjuk Box, vagy Thai Box, de lehet valamelyik Kung-fu stílus is. Szerintem az jobb volna, effektívebb. De te érzed, utcára minden jó.

2015. dec. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Ment a zöld és én jól használom a kezem jó vagyok közel belharcban is csak hiányolom a dobásokat, földharcot, feszítéseket de főleg a dobásokat mivel némelyiket utcán is lehet alkalmazni csak ni gyakorolni nem tudjuk mert nincs tatamis termünk.
2015. dec. 26. 20:29
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha a dobásokat földetviteleket akarod megtanulni, illetve egy erős földharcot, akkor judo vagy bjj. Ezelet karatén sosem fogod megtanulni. Tapasztalatbol viszont azt mondom, hogy utcán ne kezdj el hemperegni a betonon senkivel.
2015. dec. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom hogy utcán nincs földharc főleg több támadónál. De a dobások utcán is jók és alkalmazhatók. Legalábbis elég sok
2015. dec. 27. 07:32
 18/21 anonim ***** válasza:

A tai sabaki nekem mindig is egy kedvenc volt eloszor aikidon majd krav magan is tanultuk. Szerintem nagyon hasznos.

Na de kerdezo. Nem nezted meg a jujitsut, nem a brazilt, hanem pl. a kelemen ryu jujitsut?

Ahogy tudom abban megvannak amiket keresel.

2015. dec. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Kevés olyan dobás van a judoban amit gí nélkül is meg lehet csinálni. Ha az a célod, hogy embereket vagdoss fölhöz az utcán, akkor szabadfogású birkó.
2015. dec. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 aikiboxer ***** válasza:

A shito-ryu:


1. Kérdés. A shito-ryu és a guju-ryu karate ütéseiben megtalálható a horog, a felütés, a csapott?


Horog nincs, felütés van, de csak amolyan karatés módra.


2. Kérdés. Mennyire található meg bennük a dobások, izületi feszítések, szabadulások...stb


Semennyire. Elméletileg a katáknak ezek a magyarázatai, gyakorlatilag egy-két nagyon egyszerű dobástechnikát tanultunk, azt is csak extra gyanánt, főleg edzőtáborban.


3. Kérdés. Hogy a küzdelmükben van-e fejre ütés, illetve hogy ha van kontrollal mint a Shotokanban, Wado-ryuban vagy teljes erővel mennek-e?


Kontrol van és semi-contact. Van jodan tsuki, persze. Az csak a kyoban nincs.


4. Kérdés hogy testre teljes erővel mennek-e a támadások?


A józan ész határain belül igen.


5. Kérdés hogy combra van-e bennük rúgás?


Nincs. Van viszont lábsöprés, és a katákban sípcsont-törés is.

2015. dec. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!