Miért van külön férfi és női sakk? nincs emancipáció? Szellemileg nem azonos szinten van minden ember?
Egy hosszú sakkjátszma már fizikailag is megterhelő, gondolom, ezért van különválasztva, s nem azért, mert a férfiaknál nagyobb a szórás, ami az intelligenciát illeti (az átlag ugyanaz a nemeknél, de a férfiak közt több elmebeteg és géniusz van, amennyire tudom).
De ez csak tipp, remélem, leírja valaki, aki tényleg tudja.
Nincs külön férfi és női sakk! Bármely versenyen indulhatnak nők is. Más kérdés, hogy a top 100 játékos között alig van nő. De ez szerintem nem a mentális képességek miatt van, hanem egyszerűen kevés lány kezd el sakkozni, és keveseknek van kitartásuk a sakkba messzire eljutni. Gondolom, mert azért monoton, sok edzést igénylő szellemi tevékenység ez, és úgy látszik a lányokat ez nem annyira érdekli.
Vannak kifejezetten női tornák, de ezek csak azért, hogy buzdítsák a nőket a sakkozásra. De a többi torna teljesen emancipált.
Azaz, motivációs probléma áll a háttérben, nem szellemi kapacitás.
De van külön női és férfi sakk világbajnoki cím, mint ahogy van külön férfi és külön női minősítési rendszer a sakkban. Pl egy férfi nemzetközinagymesteri norma magasabb szint mint a női nemzetközinagymesteri norma.
Nincs igaza az elsőnek sem, hisz pl egy blitz versenyen ahol 5-5 perc a gondolkodási idő, tehát nem megterhelő fizikailag (mondjuk egy 2 órás parti sem megterhelő fizikailag, csak pszichikailag de mind1) ott is külön van a férfi és külön a női mezőny.
Elvétve akad egy-egy nő akinek sikerül bejutni a férfi mezőnybe, de ez nagyon ritka.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!