Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miben különbözik a normál...

Miben különbözik a normál sportcipőtől a futócipő?

Figyelt kérdés

2015. okt. 1. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Abban, hogy más célra gyártották. Miben különbözik a túrabakancs a munkavédelmi bakancstól?
2015. okt. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezt a roppant logikus választ már én is gondoltam. Nyílván mélyrehatóbban kérdeztem. Én túlzottan sok különbséget nem véltem felfedezni, viszont az árakban már lényeges differenciál mutatkozott a normál sportcipő és futócipők között. Nem annyira értem, mert mintha még keményebbnek is találnám, éppen ezért vagyok kíváncsi rá, hogy miben rejlik a tényleges eltérés.
2015. okt. 1. 22:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesmértékben futásra optimalizált cipők esetében a talp kiképzésekor egyrészt speciálisan megkülönböztetik a futás típusokat (sprinter, hosszútáv) , a külöböző lábtartásokat (pronáló, szuplináló, vagy semleges) illetve a tervezett terepet ( másféle keménységű egy aszfaltra, egy rekortánra vagy egy terepre szánt cipő talpa ). Ezenfelül a legtöbb 500-1000 km futásra hitelesítve van, azaz addig úgy tart, ahogy kell, hogy egészséges maradjon az ember lába(térde, ízületei stb, kb bármi tönkre mehet egy rossz cipőtől ) Míg egy olcsó sportos cipőn jó esetben meg van oldva a szellőzés és puhább a talpa mint a tömör gumi és ennyi...
2015. okt. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, hogy mondjuk sportcipőt húz egy futó és egy testépítő is. De amíg az egyiknek a lába 10km alatt több ezerszer verődik az aszfalthoz, addig a másik mondjuk egy fekvenyomó padon mennyi igénybevételt támaszt a cipővel szemben?


A futócipők elsődleges feladata (leszámítva a minimál vonalat, de az egyelőre inkább tapasztalt futók játékszere) a csillapítás. Tehát megvédje a lábad a több ezerszeri aszfalthoz verődéstől.


A második feladata, hogy stabilitiást biztosítson a bokádnak, és ezen keresztül az egész testednek, tehát ha mondjuk befelé billenő bokád van, akkor ezt korrigálja, vagy ha külső talpélen gördülsz, akkor plusz csillapítással védje a lábad.


Ezek után jön minden olyan, hogy nem árt ha a talpa megfelelő átgördülést tesz lehetővé, a terepcipőknél a megfelelő tapadás, etc...



Sokan azt hiszik, hogy minden sportos cipő az egyben sportcipő is, pedig eleve ott az utcai vonal, ami semmilyen sortolásra nem jó, akkor sem, ha a Nike vagy az Adidas gyártotta, utána pedig más igénybevételnek teszi ki a lábát egy kosárlabdázó, egy futó, egy focista, a gyártók pedig mindegyikhez igyekeznek adaptálódni.


Ez persze nem jelenti, hogy ne lehetne futni, kosarazni, bármit csinálni egy másra gyártott cipőben, de jó tudni, hogy nem arra találták ki, és esetleg pont a megfelelő védelmet nem fogod megkapni tőle (ha szerencsés alkat vagy, akkor ez semmi gondot nem fog okozni, ha érzékenyebb mondjuk a bokád vagy a térded, mint nekem, akkor gyulladás, sérülés, etc kockázata alaposan megnő)

2015. okt. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#3 majdnem jó példa, de hozhattad volna azt is ellenpéldának amikor egy testépítő 100-150kg-val guggol, vagy 120-160 kg-os felhúzásokat végez (és ezek még nem is olyan marhanagy súlyok...), igenis fontos a cipő, de teljesen máshogy kell, hogy csillapítson, tartson és viselkedjen. Erre vannak kifejezetten súlyemelő cipők. Szóval az, hogy egy átlag fekpad-huszár milyen sportos/sport cipőt húz és hogy egy futó is járhat futni bármiben, más kéréds, minthogy van e azt rendeltetészszerűen kiváltó termék...
2015. okt. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#5-ös: természetesen ezzel nem azt akartam mondani, hogy egy testépítő esetében nem lehet értelme egy spéci cipőnek, de ha nagyon akarok akkor találok olyan sportot/edzés típust, amit akár mezítláb is lehet csinálni, és például a súlyzós gépeken végzett gyakorlatok kb 90%-a ilyen. Ettől ez nem lesz kevésbé sport, vagy ilyesmi, egyszerűen mást terhel, egy futónak például ritkák kell kesztyű, mert nem megy szét a tenyere :)
2015. okt. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 valóban. Ami a futóknak a cipő, a testépítő/súlyemelőknek a súly/gép, es ami utóbbinak a cipő az a futóknak az armband például :)
2015. okt. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!