Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ezek a sportitalok egészségese...

Ezek a sportitalok egészségesek, illetve megfelelne a célra?

Figyelt kérdés
Kora reggel tudok csak időt szánni a testmozgásra, mint pl futás stb. Viszont ahogy felkelek, 15 perc múlva indulok is, ebből adódón nem szoktam enni előtte, amit úgy tapasztalok, hogy nem olyan jó a szervezetem számára, mert a futást követően rosszul vagyok, már-már ájulás körüli állapotban, pedig meg sem hajtom magam annyira. Ha ebből az italból meginnék futás előtt pár kortyot, az segítene? Illetve ezek mennyire egészségesek?
2015. júl. 17. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:

sportital=izotóniás ital...

magyarul olyan víz, amiben vannak a szervezet számára szükséges elektrolitok...

mégmagyarabbú édesített sós víz...


ha testedzés után rosszul vagy, az azért van, mert

1. edzetlen vagy...

2. mert leesik a vércukrod, ezen bármilyen hihetetlen, de szénhidrát segít... vagyis enned/innod kell valami szénhidrátban gazdagat, lehetőleg gyors felszívódásút, hogy gyorsan helyrerakjon.

2015. júl. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 aikiboxer ***** válasza:

Inni szoktál előtte?! Mert az viszont fontos lenne. Ébredés után azonnal hajts le egy nagy pohár vizet.


Futás után meg reggelizz.

2015. júl. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen persze, inni mindig iszok, illetve eszek is futás után, de kell egy fél óra amíg helyrerázódok, és addig elég rossz, illetve edzés közben is érzem hogy valami nem okés.
2015. júl. 18. 20:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!