Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sátrat vegyek? Részlete...

Milyen sátrat vegyek? Részletek lenn:

Figyelt kérdés

Szeretnék egy jó túrasátrat venni biciklis túrázáshoz. Olyan sátrat keresek, ami


-ellenálló az időjárás viszontagságaival szemben (elsősorban csapadékra gondolok)

-könnyű és egyszerűen szállítható (mondjuk 3 kg körül)

-kétszemélyes

-rövid idő alatt felállítható és lebontható

-megbízható, jó anyagokból készül

-jól tartja a hőt


Biciklis túrázások során használnám, vagyis minden nap felállítanám és lebontanám. Ami az árat illeti, max. 50-et, nagyon maximum 60.000-et szánnék rá. Tudom, hogy ez viszonylag magas ár és ennél jóval kevesebből is lehet kétszemélyes sátrat venni, de megtanultam, hogy bizonyos dolgokon (pl. alvás) nem lehet spórolni túrázás alkalmával, és mindig inkább gyűjtök többet és veszek egy drágább, de minőségi cuccot, mint egy olcsó gagyit, ami hamar átázik, tönkremegy és nem megbízható. Egyszer voltam a Decathlonban, ott pl. volt egy látszólag jó kis sátor valami 10.000-ért, de az eladó hamar elmagyarázta, hogy ilyenkor meg kell nézni, milyen a vízlepergető képessége (mekkora vízoszlopot tart meg egy négyzetcentiméteren), mert nagyon pórul lehet járni, ha nem jót vesz az ember, és az, amit kinéztem, max. kerti játszadozásra jó, amit be lehet vinni, ha jön a vihar, mert egy komolyabb eső elmossa. Szóval megtanultam, hogy olcsó húsnak híg a leve.


Egyébként végül is egyszemélyes sátor is megfelelne a céljaimnak, de inkább kétszemélyeset akarok, praktikusabbnak tartom. Ezek például tetszenek:


[link]


[link]


[link]



Ha van itt olyan, aki tapasztaltabb túrázó, szívesen venném a véleményét!


2015. ápr. 26. 15:01
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!