Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik térdszorító...

Szerintetek melyik térdszorító lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Társastáncolok és lovagolok, egy ideje edzés közben sokszor fáj a térdem. Szerintetek melyik fajta lenne a legideálisabb?

[link]

[link]

[link]



2015. márc. 19. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegy.Osszes csak egy gumi ami szorossan atrtja a térdedet.Ezért nem fáj.Ha térdkalacsodal lenne baj akkor ezek nemlennenek jók neked.

De erös térdszoritoval nemlessz olyan szép természetes mozgásod tánc közben.Nemtudom mennyire kell elszoritani a térdedet.

2015. márc. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az 1. és a 3. kb. ugyanannak tűnik, egyszerű szorító szalag, a 2. mágneses cucc, ami nem tudom, jó-e egyáltalán valamire.

Tartás szempontjából ezek a skála alján vannak, lásd pl. itt:

[link]

[link]

Minél merevebb, annál jobb tartást ad, annál kényelmetlenebb és nehezebb benne sportolni. A térdfájás mértékétől függ, hogy melyik típus lenne neked a legjobb.

Ugyanakkor én inkább a fájdalom okát deríteném ki a helyedben, lehet, hogy a térdszorító nem megoldás. Javaslom, keress meg egy ortopéd orvost a panasszal.

Nekem porckopást állapított meg, a linkeltekből a közepes típusút javaslta a rugalmas oldalmerevítőkkel - ez alig zavar táncban, de pl. guggolásnál kellemetlen - illetve térdtornát javasolt (youtube-on rákereshetsz) és porcerősítő bogyókat írtak fel porcregeneráló kúrához.

2015. márc. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2015. márc. 21. 22:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!