Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A filmekben vajon hibásan...

A filmekben vajon hibásan lovagolnak?

Figyelt kérdés

Sok filmben lehet lovasokat látni. Nem értek a sporthoz, nem tudom, mi a helyes és mi nem. De mikor ügetnek(?), sokszor látni, hogy egyik lovas előre-hátra ringatja a csípőjét és a nyeregben marad, mások pedig fel-le pattognak rajta. Az én szememnek olyan, mintha az utóbbiak rosszul csinálnák, elrontották volna a ritmust vagy ilyesmi, és szétvernék a feneküket lovaglás közben.

Vajon tényleg hibásan lovagolnak, vagy csak az én szememnek fura?



2015. márc. 15. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amit először irtal azt ugy hivjak tanugetes. Ilyenkor az a lényeg hogy minel jobban a nyeregbe simulj.

a masik a konnyu ügetés. Amikor elemelkedik visszaul minden lépésnél. Igazabol ennek nem kene ugy kinezni mintha huppogna a lovas alovon ennek van egy ritmusa. Lehet hogy tenyleg bena volt a lovas tanugetesnel es a nyeregben pattogott. De konnyu ugetesnel ha jol csinálja akkor nem kene huppogosnak kineznie.

2015. márc. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kérdésedre röviden; IGEN!!!!Nézz egy vonuló lovasjelenetet, ahányan vannak, annyiféleképpen lötyögnek. Nagyon kevés színész és statiszta lovagol jól! Ha jó lovaglást látsz, akkor a színész, vagy tényleg tud lovagolni, vagy a dublőre, kaszkadőr lovagol helyette! A western filmeknél láthatsz egy kevés lépést, jó sok eszement rohanást vágtában(itt van a csípő előre-hátra ringatása). Látható néha nagyon kevés ügetés, ami valójában az angol munkaügetésnek, vagy tanügetésnek a megfelelője. Kiülik a ló minden lépését, na ez nem mindig sikerül és ilyenkor van a pattogás a nyeregben. Nem beszélve arról, hogy a westernnyereg nem igazán alkalmas a könnyűügetésre, ezért az ügetést nagy ívben kerülik, de néha akad egy okoskodó rendező, aki ezt a "sebességet" várja el és a westernfilmben is kell ügetni. Nem mintha az angol stílusban lovaglók sokkal jobban csinálnák! Addig míg egy lovast látsz a filmben , nincs különösebb gond, csinálja, ahogy éppen tudja. A gond ott kezdődik, amikor a jelenetben egész lovas csapat van, és a nem éppen szakember néző is látja, hogy valami nem úgy működik, ahogy kellene. Láttam én már hagyományőrző huszárokat is filmben lovagolni, hadd ne mondja, szörnyű volt!
2015. márc. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, az utóbbit főként. Nagyon tetszik :)

Igen, tényleg elég szemet szúró, mikor tízen tízféleképp csinálják ugyanazon a sebességen. :D

(most épp a Vikingek sorozatban láttam egy szörnyűt, onnan jutott eszembe. Kora-középkori angol könnyűlovasok, valószínűleg hagyományőrző statiszták)

2015. márc. 26. 09:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!