Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tényleg késő elkezdenem 22...

Tényleg késő elkezdenem 22 évesen táncolni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy profi balerina már nem leszek, igen. De ettől még lehetek jó táncosnő, érhetek el kisebb sikereket, úgy gondolom. Vagy tévedek?

2015. jan. 14. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Mozogni sosem késő...
2015. jan. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Versenyezni késő. A kisebb siker attól függ mit jelent. Hogy megtanulsz alap lépéseket és 1-2 dolgot azt simán. De versenyeket nem fogsz nyerni. A mozgáskultúrád is lemaradott lesz. Szóval amíg hobbiként kezeled, nem fog csalódás érni.
2015. jan. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A mozgáskultúrám nem lemaradott, 6 éve táncos múltam van, és mióta felfüggesztettem, rendszeresen sportolok.
2015. jan. 14. 18:00
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Ha 16 évesen táncoltál, akkor is késő. Főleg ennyi kihagyás után. A versenyzők ~6-8 évesen kezdik.
2015. jan. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Attól függ, azt mondod, van 6 év táncos múltad. Milyen tánc? Mit akarsz elkezdeni? Ha olyan táncot kezdesz, amivel nem foglalkoztál, tényleg nem lesz eléggé fejlett már a mozgáskultúrád, igaza van abszolút az előttem szólónak, a profik sokkal fiatalabban kezdik, 16 évesen már versenyeket nyernek.

De persze hajrá, mozogni sosem késő!:) Lehetsz jó táncosnő, ha keményen dolgozol, de versenyekhez ne nagyon fűzz reményeket, sajnos.

2015. jan. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Pont ez az, én nem profizmusról beszéltem, sőt, szerintem tisztán leírtam, hogy tudom, hogy profi nem leszek.

De nem csak a profik versenyeznek, szerintem.

2015. jan. 15. 21:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Mivel nem tudtad definiálni mi a siker számodra, így nem lehet válaszolni. Elmehetsz amatőr versenyekre, de sokat ne várj tőle.
2015. jan. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kb semmilyen táncot sem késő elkezdeni. Rocky, latin, akro, kortárs, lehet válogatni, ob-re eb-re menni különféle kategóriákban, simán.( Ha ez a cél,akkor főleg a csapatos táncokkal érdemes foglalkozni)


A kivételek (pl.: balett) alapozása érdemes, komolyabban belefolyni 8-9 éves kor felett már nem lehet.

De ENYHE túlzás azt állítani, hogy ha valaki 22 évesen komolyan (!!!) elkezd foglalkozni, akkor azon maximum csak röhögni lehet.

Kisebb sikerek: amatőr versenyek, fellépések, nívó-díj, társulatok, oktatás, stb. ezek elérhető dolgok, ha ad1: van tehetség, ad2. van alap, ad3. van kitartás.

2015. jan. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!