Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ennyi tánc erősen megterheli...

Ennyi tánc erősen megterheli a szervezetet?

Figyelt kérdés

Minden nap gyorstáncolok már csak hobby szinten, néha megtanulok új lépéseket stb..és ezeket van, hogy egész délután csinálom. Sokszor szédülésig táncolok. Egyik ismerősöm szerint ennyire ne vigyem túlzásba hiszen bele is halhatok....Szerintetek hallgassak a véleményére?

17/L



2015. jan. 11. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Kiegyensúlyozott étkezés mellett iszonyat nehéz ebbe belehalni (legfeljebb szívrohamtól). Viszont a nagyon intenzív testmozgás fiatalon nem tesz jót, az izületek kopnak, extrém esetben a fejlődésben is visszamaradhatsz. Valóságban ennek nem látom reális esélyét.

(Felnőtt) maratonisták, úszók, favágók, fizikai munkások, stb. többezer kalóriát elmozoghatnak, mégsem halnak bele. Az más kérdés, hogy hosszú távon nem igazán egészséges (főleg mozgásszervileg). A tánc viszont nem tudom.. te érzed, hogy mennyire megterhelő.

2015. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem ismerem egészen pontosan ezt a táncfajtát, legalábbis névről nem vagyok benne biztos, hogy tudom, miről beszélsz. Kérdés, hogy mitől szédülsz? Attól, hogy annyit forogsz, attól, hogy elfelejtettél enni, vagy miért? Belehalni táncba azért kicsit durva vélemény, szerintem is túlzás. A leginkább igénybe vevő táncfajtáknak is max. mozgásszervi következményei lehetnek, az ízületeket terhelheti komolyabban, esetleg bőrön horzsolások, zúzódások.
2015. jan. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!