Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Télen hogyan kell felöltözni...

Télen hogyan kell felöltözni futáshoz és hogy vegyem a levegőt, hogy ne fázzak meg a hideg levegőtől?

Figyelt kérdés
2010. febr. 5. 15:11
 1/9 anonim válasza:
levegőt csakis orron át vegyél. ja és ne öltözz fel túlságosan, mert akkor nagyon megizzadsz és megfázol. én egy atlétát, egy pólót, meg egy vékonyabb pulóvert szoktam, plusz egy vékony sál, meg sapka. futás utá viszont felhúzok egy kabátot hogy hazafelé ne fázzak meg
2010. febr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! És mikor ajánlott futni még világosban vagy később is jó? Vagy végül is mindegy? Csak mert később már hűvösebb van...
2010. febr. 5. 16:11
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Nem olyan bonyolult ez. Ha így rettegsz, akkor eleve nagyobb esély van rá, hogy megfázz. -10 alatt fel se merül ez a kérdés, addig a tüdőnk nehézség nélkül fel tudja melegíteni a levegőt. Azt meg marhaságnak tartom, hogy valaki a légzését figyelgesse, mivel az egy spontán folyamat. Öltözködni meg értelmesen, rétegesen. Jók a spéci futóruhák, ezeket ki lehet egészíteni sapkával, kesztyűvel, de az is funkcionális anyagból legyen. Összefoglalva azt mondanám, ne képzeld túl ezt a kérdést. Menj, és fuss!
2010. febr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
figyu, én -3-4 fokban futottam rövidgatyóban és két, egymásra vett pólóban. Ajtótól ajtóig futottam, orromon vettem végig a levegőt, számon fújtam ki. Az égvilágon semmi bajom nem lett tőle, habár a kézfejem fázott, mert fújt egy kis szél. Az nagyobb baj, ha megizzadsz illetve ha futás után megállsz. Legközelebb azért egy vékony pulóvert veszek fel az egyik póló helyett, főleg, hogy most hidegebb is van. Meg persze ajánlott hosszúgatya, de engem zavar.
2010. febr. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
ja igen, kb. 60 percet futottam
2010. febr. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Orron be, szájon ki. :D
2010. febr. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nos. Megejtettem a futást. Végig az orromon keresztül lélegeztem és semmi nehézségbe nem ütközött. Egyedül a kezem fagyott le, legközelebb azt hiszem veszek egy kesztyűt is. :D Legutóbbi alkalommal valószínű azért fázhattam meg, mert végig a számon vettem a levegőt, talán lappangott is valami bennem. Ezért féltem kicsit.
2010. febr. 5. 21:55
 8/9 anonim válasza:
télen nem kell futni XD
2010. febr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Biciklizésnél is ígyvan? Mert én utálok futni, de félek h ha biciklire ülök ien hidegbe akkor megfázok.
2010. febr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!