Mivel foglalkozik pontosan egy sportpszihológus?
Mit csinál pontosan egy ilyen végzettségű ember? Mik az ágazatai? Pl az tudom, hogy a focicsapatokkal sok sportpszihológus dolgozik, de azt nem értem pontosan, hogy mi a feladatuk? És nehéz elhelyezkedni evvel a végzettséggel? Én mindenképpen egy focicsapat sportpszihológusa lennék, nem tudom ez mennyire lenne nehéz, attól függ gondolom h egy csapatnak hány ilyen emberre van szüksége (??) Igazából nem tudom, tehàt várom az értelmes, kifejtős válaszokat a HOZZÀÈRTŐ EMBEREKTŐL!!!
Előre is köszönöm.
Nem tudom, hány éves vagy, hol tartasz a tanulmányaidban, de minden rosszindulat nélkül szeretném megjegyezni, hogy ne akarj olyan végzettséget, aminek a nevét még le sem tudod írni. Pszichológus, nem pedig pszihológus.
Ha ennyire nem vagy képben arról, mégis milyen dolga lehet egy sportpszichológusnak a sportolókkal, hány sportpszichológusra van szüksége egy-egy csapatnak, akkor fogalmad sincs arról sem, mi az a pszichológia. Mégis miért akarsz sportpszichológus lenni, ha elképzelésed sincsen róla? Nem akarlak bántani tényleg, de ez kb. olyan, mintha tűzoltó akarnék lenni úgy, hogy nem ismerem a tűz szó jelentését, nem tudom, mi az.
Ahhoz, hogy sportpszichológus legyél, pszichológiát kell tanulnod. Egyetemen. Már bekerülni is elég nehéz, nagyon jó felvételi pontok kellenek hozzá, mert a ponthatárok minden évben magasak. Folyamatosan tanulni kell, rengeteg mindent, mindegyik pszichológiai területtel kapcsolatban elég sok dolgot elvárnak, meg kell tanulni, akkor is, ha téged kizárólag a sportpszichológia érdekel.
Tegyük fel, hogy elvégzed a 3+2 éves képzést, kapsz a kezedbe egy pszichológusi végzettséget, utána elvégzel egy sportpszichológusi szakirányú továbbképzést, és a szakvizsga után sportpszichológus válik belőled. Na de innen hogyan tovább? Ez nem úgy működik, hogy elvégzed, aztán a híres sportolók küzdenek érted, mert mindenkinek éppen új pszichológusra van szüksége.
És még mindig nem kaptam választ a kérdésemre, miszerint mi a feladata/mivel foglalkozik egy sportpszichológus.
Nem kioktatást, illetve véleményezést kértem, hanem választ a kérdésemre. ;)
Csak annyit fűznék még hozzá, hogy szerintem te sem úgy ugrottál ki az anyaméhből, hogy tudtad mit jelent a sportpszichológia.((: Nem véletlen tettem fel a kérdést. Tudod, akkor szokás megkérdezni valamit, ha nem értjük, nem tudjuk mit jelent a dolog. És én pontosan ezt tettem, és értelmes válaszokat vártam volna.
De azért nagyon köszönöm, mondjuk amiket leírtál azokkal egészen eddig is tisztában voltam, szóval sok újat nem mondtál vele, de rendben van. És ne haragudj hogy kihagytam a mondandómból egy nyavalyás 'c' betűt, viszont annyit elárulnék, hogy nem vagyok sem visszamaradott, sem súlyosan csökött agyú, és eddig is tisztában voltam avval, hogy a 'pszichológia' szót ch-val írják. ;)
Azért várnám még a kérdésemre a rendes választ!((:
Ha tisztában vagy vele, miért írtad le az összes alkalommal rosszul a kérdésedben? Ne mentegesd magad, amikor átlátszó a dolog, inkább köszönd meg a felvilágosítást...
Nem azt mondom, hogy születéstől fogva tudnia kéne minden embernek, mi az a sportpszichológia, hanem arra a logikai bukfencre akartam rávilágítani, hogy ha "mindenképpen" ezzel akarsz foglalkozni, hogyan lehetséges az, hogy fogalmad sincs, ez mit takar. Az ember először utánaérdeklődik, nem pedig kijelenti, hogy ő ez akar lenni.
Tudod, mit csinál egy pszichológus, most őszintén? Ha igen, akkor magadtól is rá tudsz jönni arra, egy sportpszichológusnak mi a dolga. Na vajon mit csinál egy sportpszichológus? Elhiszem, hogy nem vagy visszamaradott, de aki tudja, mire jó a pszichológia, az ki tudja ezt következtetni, és még csak nem is kell hozzá érdeklődni ez iránt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!