Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportnak álljak...

Milyen küzdősportnak álljak neki 21 évesen? (Box, thai és kick box, savate, bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Összetett kérdés lesz kicsit :D

21 éves fiú (férfi?) vagyok, átlagos testalkatú, átlag magasságú, semmilyen küzdősportot nem űztem eddig.


Gondolkodtam, hogy kipróbálok valamit. Alapvetően 4 lehetőség között vacillálok: box, thai box, kick box és savate.

A boxot ugye azért be tudom lőni, hogy kb micsoda, de a másik háromról nagyjából annyi fogalmam van, hogy "box amiben rúgnak is". Valaki le tudná írni a lényegi különbségeket a thai box, kick box és a savate között?


Ja és erről a box klubról hallottatok már valamit? [link] Itt láttam, hogy megvan mind a négyre a lehetőség, meg elég igényesnek is tűnik.



2014. dec. 14. 16:14
 1/2 anonim ***** válasza:

a lényegi különbség a 3 sportág között,hogy a savatéban cipőben vannak.

az university-ben jók a savate edzések.

az itthoni nevesebb versenyzők is ott edzenek azt megnézheted.

ami ott van ökölvívó edzés abból én annyit láttam,hogy voltak vagy 30an,1 edző,aki időnként mondta,hogy most zsákolás,lépcsőzés,kesztyűzés.

szerintem 30 emberre kellene 2-3 edző.

de hobbista edzés volt szóval ebből a szempontból meg érthető a dolog,mert senki sem versenyre készült csak lement mozogni.

2014. dec. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Időközben utánaolvastam itt gyk-n és általában azt ajánlották, hogy boksszal kezdjen az ember. Meg ahogy nézegettem az edzések időpontjait, boksz kb reggeltől estig bármikor van, savate pedig csak heti 2x. Azért úgy gondolom heti 3 alkalom kéne ahhoz, hogy legyen is értelme járni.


Gondolom az edzésen lévők száma nagyban függ az idősávtól is. Egyetemista vagyok, igaz dolgozok mellette, de így is szerintem sokkal több szabadidőm van mint a legtöbb embernek :D

2014. dec. 15. 00:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!