Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi mit jelent tenisznél az...

Mi mit jelent tenisznél az eredménytáblán?

Figyelt kérdés

Most kezdtem élő sport fogadásozgatni hobbiból. A focit és a kézit értem de hiába nézek teniszmeccseket egyszerűen nem esik le hogyan pontozzák. Amennyit értek belőle, hogy 3 meccs van ebből kettőt kell megnyerni. Az eredménytáblán az első rublikában az eredmény van gondolom a már lejátszott játszmák eredménye. A második rublika a pontok, ott 15,30,40 pontot lehet elérni de van olyan is hogy AD az nem tudom mi.

És a leg érthetetlenebb számomra utána három darab számozott rublika van. Azokban vannak számok de össze vissza vannak kitöltve egyszer az egyesbe változik a szám egyszer a hármasban aztán a kettesben nem pedig sorrendben és nem is értem mit jelent ott a szám.

Olyan is van, hogy az első játékosnál az elsőben változik a szám de a második játékosnál már a másodikban.

Hogy is van ez?

A magyarázatot előre is köszönöm szépen :)



2014. nov. 1. 00:24
 1/3 A kérdező kommentje:

Idő közben leesett hogy a 3 számozott mező a 3 játszma.

És amit felváltav villogásnak néztem az az, hogy azt a kört annyi győzelemmel nyerte. de még miníg nem értem hányat kell nyerni, hogy egy játszmát megnyerje valaki. 6-3 6-7 4-6 lett de most ez hogyan is van?

2014. nov. 1. 00:38
 2/3 anonim ***** válasza:

Húha, figyelj. A Wikipédia tudna legegyszerűbben segíteni a problémádon.

[link]

2014. nov. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

húh, a nulláról indulni nehéz lesz, de én is teniszre fogadok szinte 99%


röviden: legtöbb esetben 2 nyert szett kell (kivéve Grand Slam), egy nyert szett 6 gameig tart, de ha mindkét játékos hozza az adogatásait, vagy elveszik egymásét mindegy és 6:6 lesz akkor tie break, ott az első kivételével kettőt adogat, kettőt fogad, és az nyer aki 7-ig hamarabb eljut, és legalább kettő van közte, tehát 7:5, de elmehet ez 12:10-ig is, lényeg h kettő legyen közte


a gameek közben, ha vki az első pontot nyer, akkor 15:00, ha másikat bukja akk 15:15, következő a 30 aztán a 40, mivel itt is min kettővel kell nyerni, és 40:40 (deuce) van akkor aki a következő pontot nyeri annak lesz ADV (előny), és utána nyerni kell még egyet, h övé legyen a game, de ha bukja akk 40:40 megint és kezdődik elölről.


világos ez így? kérdezz bátran de jobban nem nagyon tudom megfogalmazni. :D meg még egy hét és vége a tenisznek erre az évre kb

2014. nov. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!