Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha egy Thai Box-os (vagy...

Ha egy Thai Box-os (vagy súlyemelé, box-oló, ökölvívó, stb. ) a ringen (pályán) kívül használja az erejét, technikáit, tudását akkor az bűncselekménynek számít? Többi lent!

Figyelt kérdés
Értem itt, mondjuk ha az iskolában egy thai box-oló fiú kihasználja tudását egy nem sportoló ellen. Ha erre van bármilyen törvény, akkor azt kérem másolja be válaszba a válaszoló! A kritikák nem érdekelnek, normális válaszokat szeretnék!

2014. okt. 17. 20:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha önvédelem, akkor nem.
2014. okt. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha profi szinten csinalja akkor igen buncselekmeny.Ez csa a kuzdosportokra vonatkozik.Egy sulyemelo az enmtud verekedni,csak fizikailag eros:)
2014. okt. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És erre van valami konkrét törvény? vagy hol találom meg az erre vonatkozó leírást? Köszönöm a választ!
2014. okt. 17. 21:04
 4/14 A kérdező kommentje:
Itt amúgy arcoskodásról van szó, és megfélemlítésről.
2014. okt. 17. 21:05
 5/14 aikiboxer ***** válasza:
Nincs olyan törvény, amely a fizikai erőt vagy sportolói képességeket büntetné. Ha megversz valakit, akkor azért ítélhetnek el, pl. mert 8 napon túl gyógyuló súlyos testi sértést okoztál, de nem azért, mert ezt sportolói képességeddel csináltad. A bíróság súlyosbító körülményként értékelheti, ha visszaéltél nyilvánvaló testi erőddel, de az megint más tészta.
2014. okt. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

ha megöli,vagy megnyomorítja a másikat,maradandó kárt okoz a tudása által és lebukik,akkor esetleg figyelembe veszik büntetésnél is,ha van akkora farok,hogy hangoztatja,hogy ő sportoló,harcművész.


a csicskák befenyítése nem bűncselekmény és bizonyítani is nehéz.

2014. okt. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Az első két választ köszönöm!

A másik kettőben nem látom a lényeget, értelmet. Nem is értem, miért regisztrálnak olyanok az oldalra, akik nem tudják rendesen és szépen kifejezni magukat. Csicskák? A te neveltetésed és baráti köröd elég rossz lehet, ja így elítéled a gyengébbeket.


Szép napot!

2014. okt. 18. 10:28
 8/14 anonim ***** válasza:
lehet nekem rossz a felfogásom de én inkább úgy látom, hogy a 3-4. hozzászóló normálisan válaszolt és csak neked rossz a szövegértésed.
2014. okt. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szerintem meg pont fordítva! Ezt a hozzászólásodat provokációnak veszem!
2014. okt. 19. 09:47
 10/14 anonim ***** válasza:

igen és miért is?



Ha egy Thai Box-os a ringen kívül használja az erejét, technikáit, tudását akkor az bűncselekménynek számít? Ha erre van bármilyen törvény, akkor azt kérem másolja be válaszba a válaszoló!


"Nincs olyan törvény, amely a fizikai erőt vagy sportolói képességeket büntetné." "A bíróság súlyosbító körülményként értékelheti"


"ha megöli,vagy megnyomorítja a másikat,maradandó kárt okoz a tudása által és lebukik,akkor esetleg figyelembe veszik büntetésnél is"


remélem már érthető..

2014. okt. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!