Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Ceglédi Wing Tsun iskoláról...

Ralwern kérdése:

A Ceglédi Wing Tsun iskoláról véleményeket szeretnék (? ) + egy ár is érdekelne

Figyelt kérdés
Mert sok helyen olvastam hogy nem mindenhol jó az edző persze ezt csak olvastam... Először persze elfogok menni megnézni csak gondoltam előtte itt rákérdezek.

2014. okt. 8. 05:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Pont szerencséd van ,mert én Ceglédre jártam Wing Tsun-ra. Elmondom a véleményem, aztán majd eldöntöd, hogy mi a jó neked.


Ha verekedni akarsz megtanulni, akkor egyáltalán nem ajánlom a WT-t. Semmilyen küzdelem nincs edzéseken, csak különböző szituációkat gyakoroltat, mellyel éles küzdelemben keményen kitörölheted...

Védései túlságosan szélesek ahhoz, hogy hatékony védelmet biztosítson, mert azokkal a védésekkel lehetetlen védekezni. Persze a páros gyakorlatoknál ez nem tűnik fel, mert előre bemutatott mozdulatsorokat gyakoroltok. A mozgása túl merev, így elég lassú is. Kitéréseket még hírből sem ismeri.

Persze ez a picsi-pacsi, családanyáknak, 6-10 éves gyerekeknek, valamint fanatikusoknak tökéletes is, ezért belőlük sokat is találsz az edzéseken.

Ára havonta 8000 forint, ezenkívül van egy éves tagsági díj 7000ft, a felszerelések(kesztyű,cipő,poló,felvarró) rohadt drága, a szemináriumok szintúgy, 10 000ft a részvétel és 7500ft a fokozatokra való vizsgázás, persze van lehetőséged 2-t vizsgázni egyszerre ,így már 15000 ft a vizsga. Ezenkívül sok szeminárium van még( késes, biu tze, fababa , nyári). Valamit könyveket és cd-ket is vehetsz az oktatóknál.

Az edzőt Kocsis János Eriknek hívják, aki szereti eléggé mocskolni a többi küzdősportot, míg a WT-ről ódákat zeng. Bár ez logikus ,mert ebből szerzi a bevételének egy részét is. (A WT edzők mindig a halálos és veszélyes technikák miatt tiltják a küzdelmeket, de ezt be ne vedd. )

Máday felépített Magyarországon egy nagyon jó vállalkozást. De amit oktat az nem hatékony, valamint nagyon drága.

Helyette ajánlom neked azokat a küzdősportokat, melyek valóban érnek is valamit : Thai Box, Ökölvívás, Judó, Birkózás, BJJ.

2014. okt. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én nem értek egyet az előttem szólóval.A ceglédi iskolát nem ismerem milyen ,mert Én kecskeméti wing tsun iskolába járok, de ha valaki már elérte legalább az 1. mester fokozatot akkor már rossz nem lehet, mivel azt nem osztogatják csak úgy.Máday si-furól,Kelet-Európa főinstruktoráról meg annyit hogy a kínai nagymester(Si-Jo Leung Ting)nem adta volna a 9.mesterfokozatot és nem fogadta volna fiává(első nem kínaiként) ha nem volna rá méltó.

Én KIFEJEZETTEN ajánlom ha megakarod tanulni hogy védd meg magad,mert a védései valóban hatásosak , és egy box-os nem bírná sokáig egy olyan ellen aki csinálja legalább fél évig.

De menj el , nézd meg szerintem megéri azt pénzt , első óra úgy is ingyenes.

2014. nov. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Az első két edzés ingyenes amúgy legalábbis itt, az elsőn tegnap voltam :) így első benyomásra tetszik 2 hónapot adok neki és utána eldől hogy mi lesz ha akkor is tetszik tehát látok fejlődést akkor folytatom :)
2014. nov. 19. 04:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!