Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti a sakkban szoktátok alkalma...

Tóth Péter Tamás kérdése:

Ti a sakkban szoktátok alkalmazni a Budapest gambitot (más nevén pl Budapest defense, Budapesti védelem)?

Figyelt kérdés
Tudom, picikét elavult játék, itt most nem IM-től, meg egyebektől kérdezem, hanem egy olyan általános sakkozni szerető embertől.

2014. szept. 23. 22:05
 1/5 A kérdező kommentje:
A leírást azt jól megaszmondtam, de remélem értitek.
2014. szept. 23. 22:06
 2/5 anonim ***** válasza:
Én még soha nem használtam.
2014. szept. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én sem, csak kíváncsi voltam mások véleményére.
2014. szept. 25. 22:35
 4/5 mercedes6574 válasza:

nevezzük cselnek, vagy védelemnek. mégis csak magyarok vagyunk.


másfelől igen, teljesen rendben van. teljesen játszható. még nagymester szinten is. csak ugye nem választják, mert némelyik line túlzottan kedvez világosnak. némelyik pedig túlságosan unclear, vagy double edge.. de inkább az utóbbi(elképesztően taktikai tud lenni némelyik vonal). maradjunk annyiban, hogy teljességgel játszható, és nagyon komplex játékhoz is vezethet.


létezik egyébként a youtubeon egy csatorna, fantázianév - néven, ami bemutatja többekközt a budapest cselt is.

2015. jan. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én youtubeon csak International master Greg Shahade-t szoktam nézni, nagyon jól játszik! Többek között Evgeny Tomashevskiy-t, és Carlsen edzőjét is legyőzte már. Majd megnézem őt.
2015. jan. 23. 23:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!