Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a hip-hop...

Mit gondoltok a hip-hop táncműfajról?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni táncolni, csak még nem döntöttem el a műfajt. A hip-hop azért tetszik, mert nem igazán vannak kötöttségek. Szerintetek élvezetes? Nehéz?

Nagyon sok ismerősöm táncol, és a legtöbbjük azt mondja, ebben a műfajban. Már láttam őket táncolni, de míg az egyik olyan kemény, "rapper" feeling volt, a másik inkább olyan divatos moderntánc, amiben fenékrázástól akrobatikáig minden van.

Azt vettem észre, hogy nagyon sokan a legtöbb pörgős táncot hip-hop-nak fogják fel. Ez igaz lenne?

Ja, és láttam már előadásokat, de nekem valahogy túl könnyűnek tűnt a legtöbb koreográfia. Majdnem mindegyik elem még nekem is simán menne. Szinte semmilyen előképzettség nem kell hozzá, minden helyen meghatározott koreográfiákat táncoltatnak el a táncosokkal. Nézegettem magyar egyesületek videóit, de valamiért azt vettem észre. hogy mindegyik csapattag hasonlóan jól táncol, mégis van egy, aki a legtöbb versenyen indul, és jól teljesít, bajnok. Ez miért van?

Neki jobb kapcsolatai vannak?

Sokak szerint, és szerintem is, nagyon jól táncolok, körülbelül olyan színvonalon, mint a fentebb említett csaj, aki sorra nyer minden versenyt. (Jó, persze, én nem nyerhetek, mert eleve nem indultam soha semmin.)

Szóval nekem egy kicsit könnyűnek, igazságtalannak, és semminek tűnik. Mi a véleményetek? Űzi valaki ezt a sportot? Esetleg van még valami más, jó táncstílus, amit ismertek?



2014. szept. 11. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:

"Azt vettem észre, hogy nagyon sokan a legtöbb pörgős táncot hip-hop-nak fogják fel."


Mert nem tudnak mást. Persze, rá lehet húzni bármilyen modern zenére, de stíluson kívül nem az igazi.


Nekem nem tetszik a hip-hop. Sőt, egyik solo tánc sem jön be. Ha tánc, akkor társastánc. Azt lehet igazán élvezni. Hip-hopban max egymás mellett táncoltok, de soha sem igazán együtt.


Van nagyon sok jó táncstílus amit tanulhatsz. Ha modern zenére akarsz táncolni, ott van pl. a west coast swing vagy ceroc. Buli zenékre (slágerekre) ott a boogie-woogie és rock and roll. Végül, hogy esküvőn mindenen tudjál táncolni még megfejelheted egy kis bécsi és angol keringővel.

2014. szept. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
szia :) én hip-hopra járok, és nagyon szeretem. Nem tudom milyen egyesület videóit nézted meg, de tény hogy vannak nagyon rosszak. Én a no commenthez járok, és ha járni akarsz akkor mindenképp ide járj!! Nagyon jók a tanárok, sok versenyt megnyernek és szinvonalas. Például a Jamland, Welldance meg az ehhez hasonlok nekem egyélalán nem tetszenek, és azelőtt se tetszett mielött elkezdtem táncolni, mert sokszor túl egyszerű koreók vannak, ismétlik a lépéseket. JA és azért nem annyira egyszerű összhangba lenni a csapattársaiddal és sok lépés nagyon könnyűnek tűnik mert ilyen laza lépések vannak de pont hogy nehéz lazán csinálni. Remélem tudtam segíteni, és ha tényleg érdekel akkor mindenképp kezdj bele!! :))
2014. szept. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!