Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valami jó tipp kezdő futónak?

Valami jó tipp kezdő futónak?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni futni reggelente, de nem nagyon tudom hogy kezdjem el. Mennyi időt/ Mekkora távot érdemes először becéloznom? Bármilyen tanácsot előre is nagyon köszönök.

2014. aug. 28. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Előtte melegíts be. Bokáidat forgasd meg, kicsit a derekadat, csinálj pár sarok- és térdemelést.

A végén nyújts le. Mindig.


Először annyit fuss, ami jól esik.

Nekem először 100 m ment, majd séta, majd megint 100 m ésígytovább.

Majd érzed.


Hetente lehet emelni a távon ha úgy érzed.

2014. aug. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Flagstaff ***** válasza:

Igyál előtte. Én egy lágy tojást is szoktam enni, de valójában a kora reggeli futáshoz már előző este el kell kezdeni készülni "gyomorilag", vagyis már a vacsorára is oda kell figyelj, nekem halas vagy csirkés saláta rozskenyérrel, vagy wrappal be szokott válni.

Igen, a bemelegítés is nagyon fontos!

De a legfontosabb tanács:

NE ADD FEL! :-)

2014. aug. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Flagstaff ***** válasza:

Ja, igen, a távról: [link]

Szerintem jó.

2014. aug. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Én világ életemben utáltam futni, majd úgy 2 hónapja rámjött a futhatnék. Azt tudtam, hogyha egyből 20 percet akarnék végigfutni, rögtön elmenne a kedvem, mert nyilván nem tudnám megcsinálni. így egy olyan programot kerestem, ami fokozatosan építi fel az egészet.

Itt az órarend: [link]


Az egy másik dolog, hogy a nyári utazgatások miatt a 2. hétnél megálltam, de most elhatároztam, hogy hétfőtől újrakezdem, és most végig is csinálom.

Az elején még az 1-1 percet is nehéz volt megcsinálnom, de mikor sikerült, nagyon büszke voltam magamra. Kellemesen elfáradtam tőle, de nem volt másnapra olyan izomlázam, amitől le kellett volna fújnom a következő napokat.

2014. aug. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!