Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lőtéren egyből használható...

Lőtéren egyből használható éles fegyver, nincs engedélyhez kötve?

Figyelt kérdés

Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy ha én esetleg lőtérre mennék, egyből lőhetnék éles fegyverrel, vagy ez valamilyen engedélyhez kötött (Kérdőjel)

Bocsi, de nem nagyon értek a témához...



2014. júl. 15. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze, es nincs.

Elmesz a loterre, ott mindent elmondanak. De elotte fel is hivhatod oket, hogy az arakrol erdeklodj.

Ahova mi jarunk ott van loter berleti dij, van kulon fegyver berleti dij, kulon fizetsz a celtablaert (ami nem tabla hanem egy nagy papir darab, de mindegy) es kulon fizetsz a loszerert, amit aztan elpufogtatsz.


Lotere valogatja. Valahol a loter berleti dijban a fegyver ara mar benne van. Van ahova viheted a sajat fegyvered es a sajat (mashol vasarolt loszert) es csak a berleti dijat fizeted. Van ahol csak a naluk vasarolt loszert hasznalhatod stb. (en kulfoldon elek, szoval itt tobb a valasztek, de gondolom Mo-n sem lehetnek egetrengeto elteresek)


Epp most meselte egy illeto, hogy Sopron kornyeki loterre ment, ahol csak Glock 17es volt a valasztek es orankent szamlaztak neki.

Mielott a stukit a kezedbe adjak elmagyaraznak mindent!

2014. júl. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ! Ment a zöld kéz!
2014. júl. 15. 21:02
 3/4 kovpet ***** válasza:

"Van ahol csak a naluk vasarolt loszert hasznalhatod"


Ha egy darab lőszer is van nálad engedély nélkül, az 2-8 év börtön Magyarországon, így mindenhol csak a helyben vett lőszert használhatod. Hacsak nincs engedélyed az adott kaliberre. De akkor csak azzal lőhetnél ott, semmi mással.


Kérdező: természetesen nem kell engedély. Már hogy neked. A lőtérnek nagyon szigorú szabályozásoknak kell megfelelnie és rendszeresen ellenőrzik is őket.

2014. júl. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha egy darab lőszer is van nálad engedély nélkül, az 2-8 év börtön Magyarországon - ertem en... azert irtam, hogy en kulfoldon elek, itt kicsit masok a szabalyok, ismerek olyat is aki otthon a garazsban tolti maganak a loszert es a loteren minden elhasznalt huvelyt osszeszed maga utan...

De a loter hasonloan mukodik, mint itt, bemesz, fizetsz, losz, kijossz, orulsz ;)

2014. júl. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!