Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem késő elkezdeni majdnem 30...

Nem késő elkezdeni majdnem 30 évesen Aikidózni?

Figyelt kérdés

Azt hiszem, ezt gyerekként szokták elkezdeni. De én néhány éve hallottam elöször róla és szerintem jó dolog.

Sokkal jobb, mint egy erőszakosabb "verekedős" sport. De kicsit talán öreg vagyok elkezdeni és edzetlen...


2014. jún. 25. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Én 39 évesen mentem el. 3 éve csinálom, kezdek belejönni..
2014. jún. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Egyáltalán nem kèső

Jobb később mint soha :)

2014. jún. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem jobb sőt.Az önvédelmi értéke gyakorlatilag nulla,de hagyományőrző céllal,vagy az unalmas estéidre mint program arra teljesen jó.A "verekedős" küzdősportok meg értelem szerűen küzdeni taníthatnak meg és mentálisan nevelnek keménnyebbé,éppen ezért lesz az önvédelmi,küzdelmi értéke sokkal jobb,vagyis hasznosabb.Maga a küzdősport edzések intenzitása,kardió terhelése már önmagában hasznosabb,míg az aikidó ugye nem terheli a szív és érrendszert,izmokat.
2014. jún. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 aikiboxer ***** válasza:
Majdnem 30 évesen még rendes küzdősportot is elkezdhetsz (boksz, judo, BJJ ilyesmik), amelyekkel rendes kondira, erőnlétre és harci rutinra tehetsz szert. Az aikido nagyon szép, de nem elég intenzív önálló sportnak (mindenképpen edzeni kell mellette), és nem is jobb, mint egy szerinted "erőszakos" küzdősport. De nagyon szép, az igaz.
2014. jún. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Soha nem keso!
2014. jún. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mrniceguy1 válasza:

Én 26 évesen kezdtem el aikidozni és már 6 éve művelem. Vannak a dojonkban 40 év feletti gyakorlók is, sőt a mesterem is éppen 30-as évei elején kezdte ezt a harcművészetet és most 3.danos.

Nekünk Budapesten a Kálvin tér közelében van a dojonk, ha érdekel szívesen látunk! :)

2014. szept. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!