Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Forma1 VS LMP1 (Le Mans...

Kopasz1977 kérdése:

Forma1 VS LMP1 (Le Mans Series Prototipe 1) kategória a kölségesebb fejlesztésű?

Figyelt kérdés
Igazság szerint az érdekelne elsősorban, hogy egy F1 vagy LMP1 versenyautó fejlesztése között mennyi a diferencia (kb milliós saccokkal) Illetve melyik széria a magasabb presztizsű? igazság szerint én szeretem mindkettőt, volt egy vita kollegáim között, és ott azt hallottam, hogy az LMP sehol nincs az F1-hez mérten. Elfogulatlan véleményeket várok, köszönöm előre is

#autóverseny #Le Mans #Le Mans-Formula1
2014. jún. 1. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
f1 nek nagyobb a reklámértéke európába...ha megkérdezel 10 embert 9,5 tudja mi az a forma1 tud mondani 2 csapatot meg 3 versenyzőt meg 2.3 pályát ahol szokott lenni f1...lmp-t meg joval kevesebben ismerik...akik ismerik azok viszont szerintem mélyebben..szoval azt meg lehet csak 10 emberből 2 de azok tudnak rola sokmindent...költségek tekintetében szerintem nincs nagy difi(a versenysorozatot nem ismerem csak lmp1 es autot láttam már) inkább f1 be több a szponzori pénz a nagyobb nyilvánosság miatt ezért többet is osztanak vissza
2014. jún. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az f1. nagyságrendekkel az lmp1 elött van. én úgy títszeresére saccolom a költségeiket.
2014. jún. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
kedves második válaszadó, ezt azért kissé eltúlzottnak érzem. Az 1/10es költség azért közel hasonló technológiára szerintem kevés. Bár nem kizárt, hogy én értékelem túl az LMP1 series gépeket. Köszönöm a válaszokat :-)
2014. jún. 2. 09:15
 4/6 anonim válasza:
Az F-1 valamivel költségesebb, bár már évek óta elkezdték bevezetni a költség csökkentéseket, de még így is több a befektetett pénz, mint bármely más autósportba (WTCC, NASCAR, DTM...stb). Nem véletlenül hívják az autósport király kategóriájának, már ami az együléses versenyszériákat illeti.
2014. jún. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

na keresgéltem neked kicsit. a Peugeot éves költségvetése 75M euró, az audié 70M euró.


Nos, az F1-ben a Marussia költ évente 65M eurót, a caterham 80M eurót. A ferrari 300M felett költ.

2014. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, valóban király kategóriás, már a költségvetés tekintetében is :-)
2014. jún. 4. 17:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!