Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy ütéssel belehet valakinek...

Egy ütéssel belehet valakinek a koponyáját törni?

Figyelt kérdés
Egy filmben volt ez nem tudom hihető e
2009. dec. 26. 17:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Lehet,ha valaki elég erős,és egy súlyos eszköz van a kezében.De ismertem egy srácot,aki elesett az utcán,beütötte a fejét a járdaszegélybe,és betört a koponyája.(Meg is halt)
2009. dec. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ököllel lehetetlen?
2009. dec. 26. 18:12
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
puszta kézzel vagy eszközzel? Csak mert eszközzel simán. Puszta kézzel is esetleg, ha olyan helyen találja el ahol a legvékonyabb a csont és elég nagy erővel üti meg.
2009. dec. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

A koponyacsont a legkeményebb csontunk.

Az kézfej csontjai sokkal gyengébbek.

Szabad kézzel lehetetlen betörni a koponyát, de pl. állcsúcsra mért ütéssel meg lehet ölni egy embert.

(Ott viszont a nyaki csigolya törik...)

2009. dec. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
84%

Dehogy lehet! Ez szinte teljességgel kizárt!


A filmekben meg sok hülyeség van. Ott a csávó képes úgy megdugni a nőt, hogy azon még rajta van a farmernadrág! Nem egy ilyet láttam már! Irigylem őket, rólam előbb le kell, hogy hámozza a párom a nadrágom, ha arra kerül a sor!

2009. dec. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Gondolkozzatok ha Mike Tison egyet a fejedre ütni izombol,akkor talán ha elnemis törik tuti megreped.Azért azok tudják nagyon hovakell ütni,viszont egy bokszolo hozzávan szokva,de mi nem:S
2009. dec. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Tyson sem tudná betörni, előbb szakad le a fejed, agyrázkódást kapsz, elájulsz, meghalsz, de a koponya nem törik be.

Arccsont, állkapocs, orr, bármit szét lehet csapni, de a koponyát azt nem.

2009. dec. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
attól függ, ha a koponya felfekszik egy merev, kemény felületre, akkor szerintem ha az ütő delikvens "jól" találja el, megrepesztheti/betörheti, főleg, ha a halánték körül találja el, mivel az a koponya legvékonyabb része (nem véletlen halánték a neve). Ha csak úgy állva, szabadon mozgó fejet talál el egy ütés, szerintem előbb sérül a nyaki csigolya. Az állkapocs az más tészta, azt szerintem egy "súlyosabb" egyén csak kapálódzással is eltörheti, ha a másik szerencsétlenül beleáll.
2009. dec. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Persze hogy be lehet, csak elég erősnek kell lenni hozzá. Még box meccsen is előfordul néha, (érdekes módon főleg könnyű és közepes súlycsoportban) hogy betörik a koponya, pedig ott kesztyűt is hordanak a küzdő felek.

Egy akkora ütőerejű ember meg, mint Mike Tyson pedig simán be tudná törni valakinek a koponyáját, feltéve persze, hogy pontosan és tisztán el tudja találni.

2009. dec. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Te utolsó!

Te nagyon sötét vagy, mondták már?!


Ökölvívásban maximum a homlok, ami szabályosan támadható. Azt pedig (főleg kesztyűs kézzel) lehetetlen betörni.

De még MMA -ban sem fordul elő ilyesmi, pedig ott térddel is lehet harcolni.

Hol láttál te ilyet?

Maximum a bőr szokott felrepedni, de az is csak az arcon, szemöldökön. Ha a fej egyéb részén látsz sérülést, akkor biztos lehetsz benne, hogy összefejelés miatt van.


Próbáld titokban tartani a butaságodat!

2009. dec. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!