Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 10 km feletti távra szeretnék...

10 km feletti távra szeretnék képes lenni + amatőr futóversenyre. Hogyan?

Figyelt kérdés

A szakemberek (!!) között nincs egyetértés atekintetben, hogy az illető először az iramot növelje, és a pulzusa kb. 140-160 legyen, vagy növelje nyugodtan a távot, fusson lassabban és a pulzusa elég, ha kb. 120.


Nekem a második lehetőség válik be, mert számomra nagyobb élmény a hossz növelése, a tempó lassan, de biztosan javul így is. Így is van pozitív hatása annak, hogy mozgok.

Ha nekem ez válik be - cél, hogy élmény legyen, h. legyőzöm magam, nomeg egészségmegőrzés, semmi más -, akkor csinálhatom így?


Jelenleg 12 perc alatt ("Cooper-teszt") 2000 métert tudok lefutni, +/- 100 méter, általános fáradtságtól, hőmérséklettől, páratartalomról stb. függ. Egy darabig heti 1-2 futás mellett a 12 perc alatt lefutott km-eket akartam növelni, de nem ment, leginkább a lábam fáradt el. Viszont a futás utáni pulzusom fokozatosan csökkent pár kb. 2000 méter/12 perc hatására.

Lassabban viszont, 6,5-majdnem-7 perces kilométerekkel 6-7 km-t tudok lefutni, a pulzusom utána az 1. percben kb. 120, az 5. percben kb. 100. A lábam fárad el leginkább.

Innen merre tovább?

Szerintetek mennyire próbáljam a távot növelni?

Milyen célokat tűzzek ki?


Átlagosan azt mondhatom, heti egyszer futok, viszont alkalmanként a kerékpárt használom közlekedési eszköznek, vagy "csak úgy" kerékpározgatok, havonta 1-2-szer 20 km-t túrázok, sokat gyaloglok (és azt gyorsan). Nagyon ritkán úszom vagy tornázom. Ezek összesen heti 2-4 alkalmat tesznek ki.


Megéri kitűzni a félmaratont, mint célt, ha csak egészségmegőrzés, illetve önbizalomnövelés (=látom h képes vagyok fejlődni) a cél?


2014. ápr. 26. 17:54
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!